Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Magyarországon törvényesen...

Magyarországon törvényesen lehet kapni és tartani Axolot-ot?

Figyelt kérdés
2008. jún. 22. 07:09
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Ha védett halról van szó tartása hazánkban engedélyhez kötött.
2008. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nemtudom, hogy védett e.:S. Mert mostanában láttam és nagyon megtettszett, és nállunk heje is lenne. Meg gondoskodnánk róla. Csak nemtudom, hogy lehet e legálisan kapni. Mert csak ugy szeretnék.
2008. jún. 22. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Állatkereskedésben leggyakrabban Mexikói Axolotl-t lehet hapni. Vadas, avagy albínó színváltozatban. Ez a KÉTÉLTŰ azért különleges, mert úgy is képes szaporodni, hogy még nem alakult át. Tehét lárva állapotban már szaporodóképes. Ezeket az állatokat hazánkban is szaporítják kereskedelmi célokra. Tartásához engedély nem szükséges. Törvényesen lehet vásárolni néhány nagyobb állatkereskedésben. Viszonylag nagy hely (legalább 100 literes akvárium) kell neki. Előnyben részesíti az élő rovarokat és férgeket.
2008. jún. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet kapni, és elég könnyen lehet őket tartani. Nekem van 2db, bébi koruk óta nevelgetem őket. Annyiban kiegészíteném az előttem szólót, hogy szinte CSAK az élő eleséget fogyasztják el. A fagyasztott tubit ill nagyobb korában a csirkemáj darabokat csipeszen rázni kell az orra előtt, hogy megegye. A legjobban a bébi guppykat szeretik (nálam)
2009. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!