Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A külső szürő vissza folyó...

A külső szürő vissza folyó "ágát" mindegy melyik oldalra teszem? Rövid vagy a hosszú.

Figyelt kérdés

2013. jún. 24. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A nyomó ágat arra az oldalra kell tenni, amelyiken a szívócsonk van.

A visszaérkező vizet pedig vagy a szemközti oldalfalra, vagy esőztetővel a frontüvegre kell irányítani.

2013. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én szorosan egymás mellé szoktam rakni mindkettő ágat, balsarokba hátra hogy ne is lássam.


A kifolyó van felül, a víz felszínére folydogál és azt hullámoztatja. És hosszanti irányba fújja a vizet.


A szívó ág meg leér az aljáig, mert alul gyűlik inkább a kosz, úgy a kavics közelében.

2013. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag amíg új a szűrő akkor van jelentősége mivel ilyenkor még tekeri a vizet rendesen, ha beállnak a szűrőanyagok akkor már mindegy hova teszed.


Egy szempont lényeges, akarod takarni a technikát vagy nem a növényekkel.

Ami viszont fontos hogy a szilikon tapadókat tiszta alga mentes üvegre rakd, nehogy kirúgja az akváriumból a nyomóágat, később sem célszerű ezeket birizgálni.


Az első válaszoló:"A nyomó ágat arra az oldalra kell tenni, amelyiken a szívócsonk van."


Én is így tettem, de esőztető nélkül takarva lett az egész.


Belső szűrő kell átlag mellé hogy legyen megfelelő keringés, nekem most három belső van már a külső mellett, sajna egy látszik még, de már nem sokáig.


[link]

2013. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"hable válasza: Én szorosan egymás mellé szoktam rakni mindkettő ágat, balsarokba hátra hogy ne is lássam."


Én is detto, csak a jobb oldalra raktam, nem jó ha látszódik.

2013. jún. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2013. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, látom :D

Szépet rajzoltam?

2013. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez profi rajz lett:)
2013. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Ha hosszirányba nyomja a vizet, egy oldalon van a szívócsonk és esőztető. Ha az esőztető a hátoldalról a front üveg felé dolgozik, értelemszerűen az akvárium ellenkező végébe kerül a szívócsonk. Ilyen esetben a teljes víznek át kell mozognia, kellő képp kell keverednie. Egyik oldalról szív, másikon nyom.
2013. jún. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hülyeség, a szívó és nyomó ágnak mindig ugyanazon az oldalon kell lenni.

Ezt leginkább olyankor szokták csinálni, ha van külön belső szűrő.

És akkor a belső meg hossz irányba van állítva.

A 2 áramlás pedig úgy egészíti ki egymást, hogy az egyik oldal hátsó/felső sarkából indul az áramlás a másik oldal első/alsó sarkába.


Tehát így átlóba megkeveredik a víz, és mint rendesen, ugyanoda ér vissza, ahonnan elindult.

2013. jún. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
Lényegében ezzel a megoldással, amit írtál, nem keresztezi túlzottan egymást a két vízáram. De mi van, ha a kérdezőnek nincs belsője? Akkor marad a két oldalas megoldás, különben egy oldalra helyezvén mindkét csövet a másik oldalon pangani fog a víz. Állíthatja hosszirányba, de ha túl hosszú az akvárium, ez is bukik. Szóval az én jól bevált megoldásom az, hogy hátulról előre dolgozik, és ellenkező oldalra mennek a csövek. Idővel a szívócsonkhoz is tettem egy vízpumpát, ami szintén előre dolgozik, így az akvárium hátulról előre teljes hosszában meg van mozgatva. És ami érdekes, hogy a szívócsonkkal ellentétes oldalon, hátul nincs mulm. Szóval működik, nem a kisujjamból szívtam ki. Ha meg le is ragad egy kevés mondjuk néhány kő miatt, jobb, mint a pangó víz, na meg az ebből fakadó esetleges algásodás.
2013. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!