Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti milyen szűrőanyagot tennéte...

Ti milyen szűrőanyagot tennétek házi külső szűrőbe?

Figyelt kérdés
lényeg hogy olcsó és jó legyen maga a tartály 10 literes 200as PVC csőből van atman at 305 vízpumpával 100 literes akihoz kellene
2013. júl. 10. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Lávakő?
2013. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
azt akartam már meg is vettem volna csak azt mondták hogy az nem jó a házi külsőkbe azért kérdeztem rá nem akartam elcseszni az egészet annyit kínlódtam vele :D de ha szerinted lehet akk megpróbálom
2013. júl. 10. 20:25
 3/21 anonim ***** válasza:

Mért ne lenne jó?


Aquadepóban pl voltak olyan akváriumok, amiknek az egész hátulja totál tele volt szórva lávakővel. De már rég jártam ott, nem tudom, hogy megvannak e még. Ezek aránylag nagy akváriumok voltak.


Nekem is volt lávakő és siporax összekeverve a szűrőben.


Most csak siporax van, de az drágább.

2013. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

akkor mehet bele ? ennek őrülök olcsóbban kijövök bár 2000 ft nem vágna földhöz de akkor ezt veszem meg meg

alá még teszek szivacsot is majd

köszi szépen

2013. júl. 10. 21:01
 5/21 anonim ***** válasza:
Ha meg bírod venni, én a helyedben inkább a siporaxot venném.
2013. júl. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
hát majd a gyaksza pénzemből akarom befejezni ezt az akit és hát nem egy nagy vmi amit kapok kb 17 eft mondjuk már csak a szűrőanyag halak növény és talaj kell ebből majd futja rá szal lehet sipot tezsek bele
2013. júl. 11. 08:32
 7/21 Pendulum92 ***** válasza:

Az én akváriumom 72 literes, 15 hallal(4-5cm), 12 literes a házi külső tartálya.

Van benne most egy olyan 3-4 liter szivacs, és egy liter siporax, és 2 szobanövény a tetejében.

Laborban nyári gyakorlat keretében megmértem(spektrofotométerrel) a paramétereket, és az ammóniumra 0,178 mg/l jött ki. Elég sokmindentől függ a toxicitása, de a lényeg az az, hogy kb ez az érték századrésze annak az értéknek, ami okozhat már problémát.


Amit ki akartam hozni, 1 liter sipo + egy kevés szivacs, és ammóniától nem kell félned.

2013. júl. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 YourDestiny ***** válasza:
Őszintén szólva lávakövet meg szivacsot. Alulra meg gégecsövet és viszlát.
2013. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
na gégecsövem az van azt megvettem előszűrőanyagnak erre teszem a szivacsot és vagy a lávakövet vagy a siporax de lehet hogy fele fele arányban megy mind a kettő
2013. júl. 11. 17:47
 10/21 A kérdező kommentje:
mert végül is lávakövet mindenképp veszek talajnak akarom keverni manadoval úgy hogy 2/3 rész manado 1/3 rész lávakő
2013. júl. 11. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!