Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe tarisznyarák tartása?

Törpe tarisznyarák tartása?

Figyelt kérdés

hogyan kell tartani törpe tarisznyarákot? milyen felszerelés szükséges neki? mekkora aqaterrárium? egyedül vagy párba hogyan rendezzem be a helyét?

bocsi a sok kérdésért! köszi a válaszokat! Üdv. Ádám


2013. aug. 5. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

100liter az ideális akvárium párban érdemes tartani 60x30x30 Az akvárium két végre célszerű 2 nagy követ rakni, hogy mindegyiknek legyen külön saját kimászója a lehető legtávolabb egymástól.

Etetés: Egy darab zöld babot, halat, tenger gyümölcseit is lehet adni neki kétszer egy héten, vagy osztrigaivadékot és salátát. Továbbá, esznek uborkát, salátát, paradicsomot, csigát (kis mennyiségben) és még sok más dolgot. Bármit is találnak, igyekeznek enni, de kapható részükre száraz rákkaja, Tubifex, Cyclops, Tetra Bloodworm Mix...stb.

2013. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyedül ajánlott tartani. És jódmentes sóval kell sózni egy kicsit a vizét. Elég neki egy 50-60 literes akit negyedig-félig megtölteni, de kell bele rakni egy kis jávai mohát, abból is csipeget.
2013. aug. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Meg jó lenne szűrő is, csak arra kell figyelni, hogy a vezetéken ne tudjon megszökni. Kéne a szűrő fölé egy kis üveglap.


UV-lámpát is rakhatsz neki a kimászó köve fölé, hogy tudjon napozni. Kimászó kő nélkül megfulladhat.

2013. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ma vettem egy ilyen kis rákot 600 Ft volt. Egy 60x30x40cm-s akváriumomba tettem, ebből kimászni nem tud. Rohangászik alul. Nincs teteje. Csak 10 centi magas vizet öntöttem bele, talajnak pedig egy kiló madárhomokot tettem és néhány követ ami kilóg a vízből. Neki való kaja: Sera crabs natural, ez kb 1500 Ft, de egy évre elegendő.


Én azért vettem, mert be akarom rakni a gébem mellé. Egy Youtube videón láttam, hogy indiai törpegéb és törpetarisznya rák egymás mellett dagonyázott a sárban, egy mangrove mocsár szélén. Majd kísérletezek velük ha lesz időm és kedvem pár órán át figyelni őket. Jó lenne ha nem bántanák egymást. Persze ha látom, hogy gond van, akkor a rákocskát gyorsan kiveszem. De aztán az is lehet, hogy a rák marad külön egyedül. Nemtudom még.

2013. aug. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyelőre szűrője sincs, még kb most akarok keresni itthon szűrőt neki. Valahol kéne hogy legyen kis szűrőm, és akkor majd letakarom azt a felét az akvinak, egy műanyag lappal, ahol a drót jön ki, mert különben tényleg egyből kimászik.


Jelenleg még nem tud, az üvegen hiába próbál, onnan visszacsúszik.

2013. aug. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Beleraktam egy szűrőt és letakartam a felét, de így meg hülyén néz ki az akvárium. Jobban látszott a rák a nyitott akváriumban, amikor felülről is nézhettem.


Kéne fúratni 2 lukat 5 vagy 10 centi magasságban az akvárium oldalára. Azon le-föl vezetni a vizet. Alárakni egy vödröt és abból egy vízpumpa nyomná a vizet. A vízcsere is könnyebb lenne, csere vödörrel, a szűrő sem rondítaná az akváriumot, meg akkor tető sem kéne rá. Csak az a baj, hogy senki sem fog nekem kész akváriumot kifúrni :)

2013. aug. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen s sok hasznos infót!!

Milyen aljzat legyen nekem a fehér homok tetszik csak nem tudom mi a neve!?

Úgy gondoltam hogy ragasztok be azt akváriumba egy lapot és azzal választom el a vizet és a homokot az jó lesz? És rakok mellé köveket hogy fel tudjon menni! jó lesz így?

2013. aug. 13. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!