Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az 50 literes akváriumunk...

K. Kriszta kérdése:

Az 50 literes akváriumunk oldalán (víz felett) penész csík jelent meg. Mi lehet a gond? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az akvárium teteje csak félig van fedve a világítás miatt, a szűrő állandóan megy és lágy vízet töltünk bele. Van 5 neon halunk, 1 algaevő és pár csiga.

Plusz a csigák megritkultak... Valamiért sokkal kevesebb van, de hogy miért fogalmam sincs. :/ A penész okozhatja? A halaknak nincs bajuk!


2013. aug. 8. 01:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Miután a csigák váza meszes, ahhoz meg kemény víz kell, nem meglepő, hogy rosszul bírják a lágy vizet...

A halaid meg kimondottan lágyvizesek, persze, hogy semmi bajuk.

A penész meg a párától van. Le kell törölni.



Ami ennél lényegesebb, az a lágy víz.

Nem tudom hogy érted ezt, hogy az van nekik, de 100% ioncserélt, vagy egyéb 0 nk-s víz nem jó akváriumba!!!

Minimum 10 nk-ig fel kell vinni a keménységet, különben nagyon instabil lesz a ph, és könnyen kipusztíthatod az egész akváriumot.

A 0 nk-s lágyvizet be kell keverni csapvízzel. Csak arra kell figyelni, hogy mindig azonos arányban keverd be.

2013. aug. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A csigáknak kilyukad a házuk, ha nagyon lágy-savas vízbe vannak. Ha sokáig lyukas, megdöglenek. Ha átrakod őket keményebb vízbe, akkor beforr a lyuk rajta.
2013. aug. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az a lényeg hogy nagyon savas a vized
2013. aug. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Ioncserélt lágyvizet töltünk bele, de akkor feltöltöm csapvízzel amit ha jól tudom másfél napig állni kell hagyni mielőtt beletölteném, ugye?!

A penészt csak azért kérdeztem mert féltem, hogy ártalmas lehet a halainkra.

2013. aug. 8. 11:12
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy kis segítséget kérnék még... Most ugye az egész aksiban ioncserélt lágy víz van. Hány százalékát cseréljem ki csapvízre?
2013. aug. 8. 13:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk a felét.

És innentől a cserevizeket is felesbe nyomjad.

2013. aug. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!