Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem szűrőt az akváriumba...

Vettem szűrőt az akváriumba és a betta meghülyül... Mivel orvosolható?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy Red Sea nano szűrőt a 7 lityós akváriumba, ez kb 4 liter vizet jelent 1 betta és egy ujdonsült almacsiga számára. A betta amióta betettem a szűrőt ott uszkál a sodrásban ahol persze nem tud és tiszta ideg , a csigát szerencsére nem bántja...barnaalga miatt választottam a szűrőt meg a csigát..attól félek nehogy a betta bedilizzen a szűrőtől, vagy valami kárt tegyen a halban...búvóhelye van, oda nem megy be, inkább szenved a szűrővel. És még ide tartozik hogy a szűrőt szívóját pont emiatt a kavicsok közé nyomtam egy kicsit hogy nehogy beszippancsa a hal uszonyát..nagyszemü kavics szal nem megy bele de nem ég le a motorja ettől?
2008. júl. 4. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem tud úszni a sodrásban? Ez 1 hal, annak tudnia kell úszni és bírnia az áramlást, ha meg nem tetszik neki akkor arréb megy. Esetleg még az elképzelhető, hogy már régóta volt gömbakvárium szerűségben és az izmai nem voltak megerőltetve magyarán nincs olyan fizikai állapotban mint kellene.
2008. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szögletesben van, nem olyan régi hal, max 1 hónapja van nálam...amikor kikapcsoljuk akkor semmi baja, de mikor megy a szűrő akkor ott vergődik a szívókánál fejen áll a vízben meg mittomén miket attrakciózik...ki van nyitva a kopoltyúja meg az uszonyai ..szóval ebből gondolom hogy ideges ... na mindegy vagy megszokja vagy algásodik tovább. Kikapcsoltam a szűrőt, még mindig ott tanulmányozza a szűrőt :D
2008. júl. 4. 17:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez a szűrő éllíthatós? Nem lehet, hogy túl erős a sodrása? Próbálj meg állítani rajta aztán hátha elmúlik az álltalad leírt probléma. Amúgy másra nem igazán tudok gondolni. Nem szokott probléma lenni a hal és a szűrő összeeresztéséből, szerintem : )

2008. júl. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nem lehet,hogy inkább élvezi a dolgot.Nekem a két guppym egész nap a bubububu buborékokkal játszik és szemmel láthatóan jól szórakoznak azon,hogy sodortatják magukat a vízzel aztán ismét kezdik elölről.
2008. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem evekig volt egy bettam. Sosem vettem szurot, inkabb csereltem a vizet gyakrabban. Lehet zavarja a zaj. A bettak kulonben is labirintkopoltyusak, hogyhogy meg a buborekokra sincs szukseguk....
2008. júl. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Azért vettem szűrőt, mert nagyon algásodik és ha mozog a víz akkor hátha nem ülepszik meg olyan gyorsan..ígyis hetente kellett takarítani az se tesz jót neki .

2008. júl. 5. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
sziasztok!!!nekünk nemrég óta van akvárium(15 l)csak guppik vannak benne.először én sem raktam be szűrőt,kivártam milesz velük annélkül,de nagyon algásodott a víz,ezért vettem szűrőt,és a mi halaink is szinte egész nap a sodrásban hemperegnek,de szerintem élvezik.nagyon elevenek,és rohamosan nőnek.
2008. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja ja a guppyk nagyon élvezik a szürő sodrását és szerintem egy betta is élvezheti.
2008. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!