Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes e akváriumot üvg...

Izidorkata kérdése:

Érdemes e akváriumot üvg helyet polikarbonátból vagy plexiből készíteni?

Figyelt kérdés
Van előnye a plexinek az üveggel szemben?

2013. szept. 29. 22:01
 1/5 Pendulum92 ***** válasza:
Mindkettő anyag baromi könnyen karcolódik, így én nem használnám.
2013. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Plexi csak arra jó, hogy könnyű. Pl szállítódoboznak tökéletes, de ha 2x kimosod szivaccsal karcos lesz.

Ha nekiesel dörzsi szivaccsal, többet át sem fogsz látni rajta.

2013. szept. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként egy plexis ismerőssel anyám csináltatott nekem egy terráriumot, akkor még halaim nem voltak, az arra jó volt, hogy raktam bele hörcsögöt és tudtam könnyen tisztítani, mert könnyű volt felemelni és kiborítani. Pár évvel később viszont megrepedt és kidobtam, de már addigra nagyon karcos volt.
2013. szept. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Nem. A plexi mattul, deformálódik, karcolódik.
2013. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hable ott a pont! Karcolódik mint az állat, ezért fóliázni kell. Megvakul, azaz sárgás lesz, majd egyáltalán nem látsz át rajta. Nem egyszerre fog mattosodni a víz alatti, és felettii része. És ráadásul ha nem olvasztod le a szélét, vagy valahol feszül, tuti elreped! Nem 90 vagy 95% hanem 1000%
2013. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!