Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 45 literes akváriumba 6vörös...

45 literes akváriumba 6vörös neont,2 plattit elbír maga mellett egy sziámi harcoshal?

Figyelt kérdés
Lehet ilyen halakat úgy tartani h csak hímek vannak belőle?
2009. nov. 15. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
nem ,mert megöli őket
2009. nov. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én csak egy guppit akartam mellé berakni de annak megette a farkát. de az egész halat megette volna ,de gyorsan kiszettem a guppim
2009. nov. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sziám harcost semmivel nem lehet összerakni.Benne van a nevében.
2009. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sőt két hím sem lehet egy akváriumban,mert nagyon gyorsan 1 lesz belőle.
2009. nov. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. nov. 15. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

én csak a magam verzióját tudom mondani.Nekem is van sziámi harcosom meg 3 szifóm meg guppik meg algaevők ketten és nagyon jól elvannak.Senki nem bánt senkit.

Mindez egy 50 L-es akváriumba.

És nagyon szépek én csak ajánlani tudom.

2009. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Hím bettát nem lehet hím bettával összetenni,viszont nálam is 54 literben mindenféle hallal együtt van,amugy elvileg fátyol farku halakkal nem lehet összerakni,pl Guppy.De van aki azzal is tartja és semmi baj.A betta agresszivitásától függ.Nekem a vörösneonokhoz sem nyul hozzá,de a többiekhez se,de van olyan aki arrol írt hogy lemészárolta az összes halát.Amugy,érdekes,de nálam a nőstények agresszívabbak.LuckyJah,amugy,ha találsz olyan eladót,aki az összes fajból ki tudja mindig választani hogy csak hímeket kapj...Pl vörös neonból elég nehéz főleg olyan korban,mint ahogy eladják őket.
2009. nov. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elbírják, nem lesz probléma!!

Nekem sok bettám volt, tartottam egyedül, plattival, neonnal, xifóval, harcsával, és guppyval meg dánióval is..

Egyszer nem volt probléma!

(max a black molly amivel gond lehet..)

Attól is függ hogy mekkora helyen van mondjuk, ezért a nagy fátyolfarkú halakat neked kerülni kell. Szóval a neon meg platti simán mehet mellé. A betták nem piranhák.. szóval nyugodtan!:D

Nekem 15 éve minimum hogy vannak bettáim..:)

2009. nov. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Okosabb lettem. :)
2009. nov. 15. 22:07
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Arra vigyázz csak, hogy ne legyen telezsúfolva az akvárium,mert akkor a legtöbb hal agresszíven viselkedik és a gyengébbek stresszes állapotba kerülnek a folyamatos üldözéstől.Legyen sok növény és bújóhely is.Csak a Platik legyenek azonos neműek, hogy ne szaporodjanak,bár ekkora akváriumban azonnal megennék a kicsiket.A neon nem fog szaporodni társas medencében, nyugodtan tarthatsz lányt is.A Betta csak a fajtársaira veszélyes,amúgy egy félénk hal.Abból adódnak a problémák, ha szűk a hely.A Molly hím tényleg nem szerencsés választás egy 50literes medencében,mert az egészet uralni akarja és a Betta nem igen tud elmenekülni előle.Egy nagyobb akváriumban,bármilyen békés hallal együtt tartható a Betta.250-300 liternél sok növény mellett két hímet is lehet tartani 5-6 lánnyal,de szükség van bújóhelyekre.Nálam egy kis páváskodás volt csupán köztük,de igazi harcra nem került sor,megosztották maguk között az akváriumot és tiszteletben tartották a másik térfelét.De mindig volt, egy kis határvita :D.SN.
2009. nov. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!