Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akvárium berendezés...

54 literes akvárium berendezés, halak (többi lent, mert hosszú lesz)?!

Figyelt kérdés
Szóval: először is hülyét kell csinálnom magamból, önhibámon kívül. A boltból elvitték az általam említett 40 literes, ezt most egy 60x30x30-as, azonban uazon az áron. Gondoltam, nem hülyeség, ezt lefoglaltam. 54 liter. Szóval: Márka: Hagen Elite, 54 literes, de neten nem tudok hozzá használható oldalt belinkelni, amin a rendes paraméterek le lennének írva. Tehát inkább leírom. Van hozzá egy 400 l/h-s szivattyú (link nuku, nem találom neten, talán max. 0,5-1 liter szűrőanyag fér bele), 15W-os fénycső, melegítőt nem tudom pontosan. 3 mm-es üvegfallal, ahogy néztem, nem spóroltak a szilikonnal, és szerintem oldallapok az aljának a tetejére vannak ragasztva. No most: gondolom, kis fényigényű növények. Halak? Boraras urophthalmoides kapható, de ritkán, és úgy gondoltam, legyenek kicsit nagyobb nanohalaim egy ekkorába. 3 mm-es üveg 54 litereshez lélektani határ, őrültség vagy elmegy? Néztem guppikat (simákat), egész aranyosak. Ők hogy örülnének egy ilyen akváriumnak? És melléjük valamilyen faj még bemehet, vagy ne tessem már álmodozni? Szóval halösszeállítások, bár az ízlésemet nem ismeritek, de nyugodtan javasolhattok, ja, és mennyi hal mehet be? Szűrő elég, vagy kezdjem azzal, hogy kihajítom az ablakon egy járókelő fejére és vegyek egy jobbat, vagy, a boltban van aquael fan 1, oldalszűrőset építsek, 5 literest? Vagy nagyobbat? Jó sok kérdésem volt, ha emlékeztek valamelyikre, amelyiket egy 40 literessel kapcsolatban tettem fel, de itt most nem írtam le, légyszi válaszoljatok arra is! Válaszaitokat előre köszönöm, fél óra múlva jövök egy újabb sor kérdéssel, a válaszaitok alapján :D .
2013. nov. 5. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a 3mm határeset én 4mmes 54literes szetteket láttam neten eddig.A szűrő nem nagy baj ha nem tetszik veszel jobbat csinálsz belőle mattent avgy külsőt esetleg raksz rá egy nagy szivacsot.Guppik simán mehetnek bele kezdésnek 2h 5n úgyis lesznek kicsik bőven.A fan 1 nem valami jó nekem is az van 40literesbe teteje nem jól zár jön mellette is a levegő az mind olyan alapból.
2013. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fan1 az oldalpolcos szűrőakvárium hajtója lenne... guppik: nőstények nem nagyobbak lesznek, mint a hímek? És ha én nem a szaporodást tartom főleg szem előtt, hanem a "szép, színes" hímeket... :D Nagyon veszekedni fognak? és a többi állatot, pl. zebracsigát mennyire bántják, üldözik el?
2013. nov. 5. 18:43
 3/13 A kérdező kommentje:
Közben olvasom, hogy legyen több nőstény, mint hím, udvarlás kifárasztja a nőstényeket. Oké. Meglesz. Az arányt 3 hímre és ... nőstényre nem lehet felemelni?
2013. nov. 5. 18:54
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja, és 54 literre egy 5-7 centisre növő nőstény nem húzós kisé, meg, hogy mindjárt 5?
2013. nov. 5. 18:55
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha nagy és szép példányokat akarunk nevelni medencénk legalább 100 literes legyen. Idéztem. Igaz? Biztos alkalmas erre egy 54-es?
2013. nov. 5. 18:58
 6/13 A kérdező kommentje:
És megcsócsálják az élő növényeket?! A kis gonoszok :D
2013. nov. 5. 18:59
 7/13 A kérdező kommentje:
Igénylik az élő táplálékot. Ezt is idéztem. ... Az pedig veszélyes is tud lenni, tubifex előkészítése elég bajos... Egyre jobban kételkedek abban, hogy alkalmas leszek guppitartásra...
2013. nov. 5. 19:01
 8/13 Pendulum92 ***** válasza:

Na, legközelebb számozd meg a kérdéseid, mert mire a végére érek, elfelejtem az elejét.


Na, hirtelen próbálok válaszolni amire tudok.


Maga a szett gagyi, de a 400 l/h-s belső pumpája jó lesz a külső hajtására, nem kell pluszba fan1


54 literbe ne nagyon ugrálj, 1, max 2 faj, de inkább 1 legyen.

Mehet a boraras, meg pár db hím mondjuk 6-4 arányban. Több már zsúfolt lenne szerintem. Nőstény nem feltétlenül kell, nem veszekednek.


15 watt tényleg kevés, ha van barkácskedved, berakhatsz még egy 15 wattost a tetőpbe, vagy kilógva 18 wattost(mint én, ugye 60 x 30 nekem is a tetőm, csak az enyém 40 centi magas)


Minél nagyobb akvárium jó a halaknak. Véleményem szerint kis akváriumban azért nem nőnek meg - ha nem az ammónia miatt - mert a sok fordulás sok energiát vesz el.(gondolj arra, melyik fárasztóbb: lassan, egyenesen futni 5 percet, vagy 5 percet ingafutásban?)

A guppi nem hosszúkat úszó hal, mint pl a neonhal, ezért 54 liter jó lesz a 3-4 cm-es hímeknek.


Kell nekik növényi táplálék, ha ezt egyáltalán nem kapják meg, esetleg ehetnek akváriumi növényt is. Én még nem láttam, inkább algát szeretnek nyalogatni. Minden esetre kapjanak néha forrázott spenótot, salátát, meg adj nekik algatablettát.


Igénylik az élő tápálékot.. Minden hal élőt eszik a természetben, de a fagyasztott tápok tápanyagban élőével megegyezők, mivel gyorsfagyasztottak, és azok biztonságosak is, azokat add inkább.

2013. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Oké. Meg lesznek számozva. 1.A fenti arányokat hogyan értetted? Boraras-guppi arányban or what? 2.Nőstény tehát nem kell feltétlenül a hímek mellé? 3.Növényzet? 4.3 mm-es üveghez 54 liternél hogyan viszonyulsz? 5. Az üresjárat alatt is legyen már meg a külső úgy menjen? (gondolom, mert kül. a kialakuló baktériumok a belső szűrő olyan részében lennének, amit nem használok az oldalpolcoshoz.) 6.milyen vastagságú és anyagú csővel vezessem a vizet az oldalpolcosba? nyilván vissza a szivattyúkimenettel megegyező átmérőjű. Ja. ennyi plusz most.
2013. nov. 5. 19:55
 10/13 Pendulum92 ***** válasza:

1. 6 boraras, mivel ők a rajhalak.

2.nem kell

3. jávai moha, valliznéria, gömbmoha, cryptocoryne-félék: (pl.) wendt vízikehely, hólyagos vízikehely. Hirtelen ennyi.

4. Ehhez nem értek, az én 12 literes szűrőakváriumomat is 4 mm-es ből csinálta az üveges, gondolom az akvárium csinálói így akartak spórolni. De hogy ez biztonságos-e nem tudom.

5. Az üresjáratnak pont az a lényege, hogy a szűrőben(és mindenhol persze) megtelepedjenek az oxidáló baktériumok.

6. Műanyag cső kell(szilikonos?)

kifelé inkább biztosítsd túl, 2 vastagabb cső is mehet.

befelé természetesen akkora, mint amekkora a pumpa végére rászorul.

Ne akvarisztikai boltban vedd hanem obiban, vagy háztartási boltban.

Ami az akvariszikásban 600-700 ft, a háztartásiban 150.

2013. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!