Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha bepárásítom a lakást télen...

Ha bepárásítom a lakást télen és olyan 19-20 fokon tartom, azt melegebbnek fogom érezni? Tehát kevésbé kell fűteni?

Figyelt kérdés
Egy 70%-os párás levegő jobban tartja a meleget, mint a sima levegő?

2013. nov. 9. 23:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az izzadás hőt von el és fázni fogok. De ha párás a levegő, akkor nem tudok annyira izzadni és bent marad a meleg a testemben. Ez hülyeség? Ugyanannyira tudok izzadni akkor is?
2013. nov. 9. 23:24
 2/16 Pendulum92 ***** válasza:

Nem hülyeség, a párolgás függ a levegő páratartalmától is. Nyáron zápor után azért annyira kellemetlen. Ja meg az esőerdőkben.


Amúgy meg a penész is szereti a párát.

2013. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hát igen a penész, itt még olyan nincs szerencsére, sőt annyira száraz a levegő, hogy barátommal ketten kínlódunk miatta, így hát van egy párásító készülékünk és most tele fújjuk vele a lakást.


Igazából nem értem hogy mi történik télen, mért csökken le a páratartalom. Eddig azt hittem a fűtéstől, de hát idén még nem fűtöttem. Akkor ez mitől van?

2013. nov. 9. 23:41
 4/16 Pendulum92 ***** válasza:

5. Magasabb páratartalom, nagyobb hőérzet


Hőérzetünk nemcsak a fűtés fokozásával növelhető, hanem rendszeres párologtatással és szellőztetéssel is. Például 60 százalékos páratartalom mellett a 20 °Cra fűtött lakás ugyanolyan meleget ad, mint 40 százalékos páratartalom esetén a 22 °Cos. Egy jó minőségű párologtató berendezés 8?10 ezer forintért már kapható. Fontos a rendszeres szellőztetés is, nem mindegy azonban, milyen formában történik: hatékonyabb és gazdaságosabb megoldás naponta kétszer- háromszor negyed órára kitárni az ablakot, mint egész éjjel bukóállásban hagyni. Magas páratartalom mellett, szellőztetés nélkül jelentős a penészesedés veszélye.


[link]


A második kérdésedre a válasz:


Télen, a fűtési idény alatt azonban inkább a túl száraz levegő negatív hatásaitól szenvedünk. A magyarázat egyszerű: Szellőztetéskor beengedjük a hideg, normál vagy magas relatív páratartalmú levegőt, s miközben azt felfűtjük a lakás hőfokára a relatív páratartalma a töredékére csökken. Különösen a központi fűtéses lakásokra jellemző, hogy ez a relatív páratartalom akár 20-30%-osra is visszaesik, ami kellemetlen tüneteket okoz.


[link]

2013. nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Pendulum92 ***** válasza:
Ha nem is fűtöttél, de gondolom nem 10 fok van, mint kint. A cikk szerint tehát a hőmérséklet emelkedésével csökken a levegő páratartalma. Mint mondjuk az akváriumvízben 20 fokon más az oxigén oldhatósága, mint 30 fokon. Hogy a témába is vágjak :D
2013. nov. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan lenne mint valami dzsungelbe lehet más az érzeted de szerintem kellemetlen a magas páratartalom ha nincs olyan meleg elviselhető de gondolj bele hogy nyáron eső után kimész nekem olyan furcsa a levegő ez a szobában se lenne jó hidd el a penész se egy jó dolog mert nálam van a szekrény mögött bőven :)
2013. nov. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Fűtés szezonban úgy párologtatsz ahogy akarsz, talán eléred az optimális páratartalmat, és kevésbé fog elkapni az influenza. Ennyi jelentősége van.

Nem tudsz úgy bepárásítani, hogy az kellemetlen legyen.

Ha telerakod a szobát ipari párásítókkal, akkor talán...

2013. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hm, köszi, nem tudtam ezeket.


Kint 12 fok van, most néztem. Itt bent meg 22 fokot mutat a hőmérő. Van alattunk egy kozmetika/masszázsszalon. Ők gondolom fűtenek, de lehetséges, hogy ennyire feljön a meleg onnan?

2013. nov. 10. 10:10
 9/16 A kérdező kommentje:

Ezzel a gőzgéppel nyomtam egész éjjel a párát.

[link]

Nekem jó érzés most, olyan kellemes, csak a kamerának az USB csatlakozója lett kicsit vizes lett a falon, most hogy így fotóztam és rámásoltam gépre a képet, meg kellett törölgetni a kábelt, ez így feltűnt. Jó hát nem fogok állandóan párásítani, csak néha, amennyire érzem hogy még kellemes. Nehogy itt elkezdjen valami penészedni :D

2013. nov. 10. 10:17
 10/16 Pendulum92 ***** válasza:
Mi Szegeden lakunk a barátnőmmel, és eddig maximum 3 alkalommal fűtöttünk be egy kicsit, amúgy csak őrláng megy. gondolom körbefűtenek minket.
2013. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!