Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes tengeri beüzemelése?

112 literes tengeri beüzemelése?

Figyelt kérdés

Milyen költségekre számítsak? Az akvárium megvan, eddig édesvíziként használtam, de költözés miatt minden átkerült egy 54 literesbe (csak ez fér el). Lassan nagyobb lakásba költözünk, és majd szeretnénk ismét beüzemelni, de tengeriként. Milyen módon lássunk majd hozzá, miket kell beszerezni, stb.? Esetleg akinek van, az egy kb. árkategóriát írhatna, mi mennyibe kerül. Azt tudom, hogy nem olcsó, de úgy azért mégis. :)

Köszi a válaszokat!


2013. nov. 13. 16:47
 1/1 reptoid ***** válasza:

Víz:

Először is kell bele só. Direkt árulnak akváriumhoz valót. Nagy kiszerelésben kilója kb. 1000 Ft, 20kg bejár egy darabig.

Valamilyen víztisztító jó volna, mert a csapvíz nem a legjobb tengerizni. Nekem volt idő, mint csapvízzel csináltam, iszonyat harc volt az algával. Szóval egy ilyen RO készülék erősen ajánlott. Utána nekem eltűnt minden algám, bár máson is változtattam közben. Az is egy olyan 30 körül.


Világítás:

Itt azt kell eldönteni, mit szeretnél tartani. Ha csak halakat, akkor valami kisebb teljesítményű is jó. De egy aktinikus kéket meg egy 10000K körüli csövet raknék be párban. Ezek alatt szépen kihozzák a színeket.

Korallokhoz igénytől függően lehet perzselni a vizet rendesen.


Szűrés:

Itt is azt kell eldönteni, mit akarsz tartani. Mert ha egy ragadozós aksit egy murénával, akkor szerintem abba kár venni 20 kiló élőkövet. Annak az árából egy még brutálisabb lehabzót. Ha korallosat szeretnél, akkor nyilván azokhoz dukál az élőkő is, szép mennyiségben. Ezek ilyen csodás kövek, a belsejük porózus, és ezek is szűrnek, nitrátot is tudnak bontani. Mikor még én tengeriztem, akkor 3000 körül volt kilója.

Lehabzót már a kínaiak is viszonylag jókat tudnak csinálni, olyan 40 körül a tiedhez már lehet kapni szerintem jót. Mondjuk neked az lesz a baj, hogy rá kell akasztanod kívülről az akváriumra. Ez egyrészt ronda, másrészt hangos is. Szóval én elgondolkodnék a helyedben egy szűrőakváriumon. Ebből a 112-esből meg is csinálhatnád, mivel díszakváriumnak ez 112 szerintem kicsi.

Egy lehabzóm mondjuk nekem is van, kicsit nagyobb akváriumhoz való, igazából csak áll a szekrényben, szóval esetleg el is adható :D


Áramlás: 2-3 5000l/h-s áramoltatóval szépen át lehetne forgatni ezt a kicsit.


Tesztek: foszfát, magnézium alap. Én mást nem használtam, bár nem is volt sok gondom szerencsére az akváriummal, meg ha mondhatom, volt egy kis rutinom is már.


Kiegészítők megint attól függnek, miket szeretnél tartani, ezekkel is nagyon el lehet szaladni.

Technikai cuccokat szerintem használtan is bátran vehetsz. Boltban nagyon drágák. Ma is előttem a halasboltban egy kiscsajnak simán eladtak 50000-ért cuccokat, pedig otthon egy 10-esből meg lehetett volna csinálni.

2013. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!