Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja az aranyhalamnak?

Szücs krisztofer kérdése:

Mi lehet a baja az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés
Van kb2-3 hete 2 osztottfarkú aranyhalam ma cseréltem vizet 100% osan délelőtt este felé nézegettem a halakat és azt vettem észre hogy az egyik halnak a kopoltyújánál a szeme mögött van kettő folt az egyik oldalon kettő a másik oldalon pedig 1 kicsike fehér színű folt van. Mi ez?
2013. dec. 31. 00:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehetséges, hogy megtámadta valamilyen gomba. Javaslom, hogy különítsd el őt, mondjuk egy nagy befőttes üvegbe egy időre. Ha nem múlik, akkor menj el egy kisállatboltba (mondjuk ahol vetted) kérdezz rá az eladónál, hogy szerinte is gomba-e, aztán úgyis ajánl valami gombaölőt a halacskádnak.

Arra is figyelj, hogy az aranyhal egyébként hidegebb vízi hal, nem tenne jót neki, ha fűtenéd a vizet.

Remélem segítettem :)

2013. dec. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valamilyen hám betegség, amiben az érdekesség, hogy mitől jött elő. A tartási körülményeire figyelj oda, nézz utána mi kell neki, és aszerint tartsd, mert a stressztől legyengül, és minden betegség elkapja

A karantén nem rossz ötlet, akkor ha pontosan tudod mi az, és a kezelés idejére külön teszed.

Befőttes üvegbe csak akkor tedd, ha halálra akarod kínozni.

Az eladót pedig fölösleges kérdezgetni, képeket keress díszhal betegségekről, és úgy azonosítsd be mi az.

2013. dec. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van ilyen neptun metilénkék ez van az elejére írva ''általános fertőtlenítőszer az akváriumvíz káros csíraszámának csökkentésére" a hátuljára az hogy akváriumi díszhalak enyhe külső gombás, csillós paraziták okozta fertőzéseinek kezelésére ezt tegyek a vizükbe? (Vízcsere után mindíg tettem de most nem)
2013. dec. 31. 09:59
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Akkor megvan a probléma forrása, kiölted vele az akvárium természetes flóráját, így a halaid gyakorlatilag elkezdtek szétrohadni a saját szarjukban.

További sportsikereket, és állatkínzás mentes boldog újévet kívánok!

2013. dec. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:

Lehet hogy semmi baja sincs, a hím aranyhalak nászkiütései pont így néznek ki. Ha ilyet látsz, nincs baj:

[link]


Pontosabban az állandó metilénkék használaton kívül. Mert az elég káros.

2013. dec. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen ilyesmi. Nem öltem vele ki semmit mivel ha értőolvasásból gyenge vagy nem tudod értelmezni hogy azt írtam hogy nem taktam most bele.
2013. dec. 31. 10:33
 7/11 Platypus ***** válasza:
Dehogynem ölted ki. A szűrőben baktériumok végzik a halak vizeletének eltávolítását. Ezeknek a baktériumoknak körülbelül 3 hét kell az elszaporodáshoz, addig nem működnek hatékonyan. Minden céltalan fertőtlenítés után legalább 3 hétig szenvednek a halak, mert a saját vizeletüket lélegzik be. Ha a szűrés gyenge teljesítményű, akkor hosszú távon sem lehet mérgektől mentes vized. A vízcsere nem elég, a halak állandóan választják ki az ammóniát, és már néhány órányi adag is káros.
2013. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor rakjak bele olyan metilkéket?
2013. dec. 31. 11:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Látom szöveg értelmezésből gyenge vagy, ezért elírom röviden:

NE!!!

2013. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor mit rakjak a vízbe vagy mit csináljak a vízzel?
2013. dec. 31. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!