Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 114 L-es akváriumba, ha...

Egy 114 L-es akváriumba, ha csak aranyhalak, és ezért csupán műnövények vannak, milyen világítás az ideális? Hány W-os fénycső (vek)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak az 59cm-es t8 18w csövek az hosszban és fényerőben is kevés, én 25wattos 75cm csövet tennék, biztos van több márka én hagenbe találtam hirtelen: [link]


Csak le kell mérni 75cm + foglaltat, 18w az látványba kevés.

2014. jan. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Ekkora akvárium kicsi aranyhalakhoz. Egyébként egy 30 watt körüli sima daylight fénycső elég.
2014. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyi hogy vannak színes csövek is 75 centisbe pl van nekem is sylvania grolux, azt kombinálni kell nappalival magában gyenge a fényereje.


Ideális így kimondottan nincs, kb 1600 lumen fényerőt ad egy nappali 25 wattos cső, ezzel súrolod az 54 literes akvárium szettek fényerejét, vizuálisan az teljesen jó és nem algásít annyira.


Lehet 30 watt is amit előttem írtak csak az nem fér be 1 csővel, kettővel kell megoldani, 4 darab páramentes foglalatot jelent. Utána kell járni mert a 15w cső olcsóbb.


Ha mást akarsz tenni pl ledet akkor a lument nézd 1600 fölött legyen, de 2000 alatt.

2014. jan. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!