Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalaimat szeretné...

Sziámi harcoshalaimat szeretném szaporítani azinban a hím halam bántalnazza a nőstényt. Pedig a nősténnyel szerintem nincs gond ugyanis amikor be teszem a vízbe a habfészekhez úszik lehajtott fejjel de a hím csak bántja. Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

A szoktatás egy külön fejezete a szaporításuknak, nem olyan egyszerű ez, hogy beteszed, és minden megy magától...

Becsíkozódott egyáltalán a nőstény?

Kicsit ásd bele magad a témába.

2014. jan. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen be csíkozódott. Ha azt annak lehet nevezni 3fekete csík jelent meg rajta
2014. jan. 4. 21:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Függőlegesen?


Kéne valami külön box az akváriumon belül (nem befőttes üveg, hanem mondjuk egy ellető ketrec) amibe beteszed a nőstényt, hogy szokják egymást.

De amúgy a bettáknál semmi nem garancia.

2014. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én még az őskorban foglalkoztam akvarisztikával. Az akkori szakirodalom azt ajánlotta, hogy búvóhelyet kell biztosítani a nősténynek sűrű növényzettel.
2014. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 izomszörp ***** válasza:

Függőleges csíkoknak kell lennie a nőstényen.


A habfészek elkészült rendesen, mert ha nem akkor ne csodálkozz hogy a hím elzavarja.


Valami miatt még nincs meg az érdeklődés a hímnél. Ahogy írták próbáld egymáshoz szoktatni őket. Több nősténnyel próbálkozz.

2014. jan. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!