Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most telepítettem egy akvárium...

Most telepítettem egy akváriumot és a belevásárolt gyökér 2 nap után elkezdett algásodni, kivettem és lecseréltem a viz 60%-át. De a víz elkezdett homályosodni (opálosodni) mi ez?

Figyelt kérdés
elfog múlni?mert a hétvégére terveztem a halak vásárlását.
2008. júl. 16. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem értek ehhez a témához, de én javaslom a szűrő megnézését, szerintem azzal van a gond.
2008. júl. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a háttérnél volt hasonló, néhány napoi ázás után bepiszkolja a vizet, ha csináltál hátteret lehet neked is az a gond, cseréld le a vizet és jó lesz elvileg.
2008. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha most telepítetted az aksit, akkor azzal számolnod kell, hogy a víz opálos lesz kb. 1 hétig de lehet hogy több ideig is. Ne cserélgesd a vizet, az opálos víz annak a jele hogy az akvárium még nem állt be a normális biológiai egyensúlyába. Javaslom hogy a szűrődbe aktív szén helyett nitritgyantát tegyél. Azok ilyen kis golyócskák (mint a silica gel) egy lyukacsos tasakba téve ez kb. 3000ft de megtérül, mert ez egy jó 5 évig használható. Kb. 2-3 hetente jó sós vízben (olyan erős só kell amit a savanyúsághoz is használnak) áztasd 12órát a nitritgyantát. Akkor ilyen sárga lé fog belőlle kifolyni ez a nitárt ami a vizeletben is megtalálható. Nagyon jó termék. Ha bármi kérdésed van, írj privátba tapasztalt akváriumos vagyok :-) Remélem tudtam segiteni.
2008. júl. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2008. júl. 17. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!