Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy ilyen akvárium tetőbe...

Egy ilyen akvárium tetőbe hogyan tudnék beleszerelni 4 fénycsövet? 200 Literes növényes akváriumot szeretnék csinálni! 4x39 wattot szeretnék!

Figyelt kérdés
[link]

2014. jan. 30. 14:42
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

[link]


Én inkább egy ilyet vennék. Az a tető maga 26 ezer, és az egészet szét kéne barmolni, kivenni a régi csövet, a végén nem lenne olcsóbb, ha minden előtétet, és csövet megveszel bele.

2014. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
enis néztem ezt de én szeretnék rá tetőt tenni mert vannak olyan halaim amik ugrálnak néha!
2014. jan. 30. 15:53
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:

Akkor én használtan néznék, hátha valaki már szétbarmolta, meg úgy olcsóbb is.


Amúgy kiveszed a régi csöveket dobozostól, és péramentes fogalaltokat rögzítesz a tetőbe, az előtéteket meg felcsavarozod hátulra.

2014. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
vegyek 2db 2x39 wattos elötétet és plusz 8 db páramentes foglalatot?
2014. jan. 30. 17:06
 5/6 A kérdező kommentje:
vagy hogyan tudnám megoldani a legegyszerűbben?
2014. jan. 30. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Első lépésben gondoskodni kell a hűtésről, különben kimúlnak a halak ha meglépi a 35 c.fokot a víz. Pc ventilátor, 12 volt állítható dc táp ha vannak labirint kopoltyúsok, vagy bél lélegzéssel lélegző halak,(harcsák) akkor kifelé kell szívatni a levegőt a fedélből. (akár etető nyílásra is lehet tenni a pc ventilátort, gumi csuszás gátlókkal).


A beszerelés, elektronikus előtét, vagy elektronikus ballaszt.(két néven ismert)

Páramentes foglalatok.

Merev réz vezeték, szilikon porlasztó cső.

220v vezeték kapcsoló.


A beszerelés képekben: [link]



Nálad célszerűbb lenne két fém csík, vagy rozsdamentes lemez, vagy akril festékkel átfújt, formára hajlítani arra ráfogatni a páramentes foglalatokat, és a két lemezt csíkot becsavarni a tetőbe, szegecselni.


(0,5 watt/literig t8 csőnél nem kell még hűtés)

2014. jan. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!