Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera bio nitrivec használata?

Davidesz1128 kérdése:

Sera bio nitrivec használata?

Figyelt kérdés
Üdv a Sera bio nitrivec-ről szeretném azt megtudni, hogy ha először használom akkor a halakat tegyem átt máshová vagy maradharnak az akváriumban. Nekem a hasznáati utasítás nem világos, mert ott van hogy 24 óra után lehet telepíteni a halakat és utána rögtön hogy hetente adagoljuk a vízhez? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. febr. 23. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Benne maradhatnak a halak, de attól a használati utasítás még hülyeség.


Ha újonnan telepített akvárium, akkor mindenféle "csodaszer" mellett is kell a 3 hét üresjárat, bármilyen gyártó is ígér ilyen 24 órás dolgokat, az parasztvakítás.

Egyébként nem kell hetente adagolni.

Akkor lehet a szűrő szivacsára locsolni, ha tönkrement a régi szivacs, és újat vettél helyette.

2014. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A halaknak nem lessz semilyen bajuk?
2014. febr. 23. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz bajuk a halaknak, kicsit opálos, fehéres lesz tőle a víz, ez a lávakő zúzalék miatt van.

A használatit tényleg felejtsd el, nem tartalmaz minden baktérium fajt ami idővel kialakul egy akváriumban, (talán a lassan szaporodó nitrobacter, nitrosomonas fajok) egy biztos, ajzat cserénél, szűrő probléma esetén jól jön.


Nagyon fel kell rázni, és inkább napi 1-2 ml, én így használtam eddig nem volt különösebb probléma.


Az egy napos telepítés működik, csak elég zsebbe nyúlós kérdés, a seranál minden kicsit bonyolultabb, mindennek van előzménye és mindenhez kell valami még.

Aquatan megfelelő körülményeket teremt a baktérium kultúrának, siporaxra van kitalálva, ammónia tesztel ellenőrizni kell, nitrit teszt is ajánlatos, toxivecel lehet kötni ha mégis van ammónia vagy nitrit, carbonos aktív szén erősen ajánlott az akvárium indításánál.


Tehát a 24 óra az 6 sera terméket jelent egy akva indításánál, a kezelésikben, tájékoztatókban, össze vannak kapcsolva, utalnak egymásra, de lehet van még 7.8.9.... szer.


Ja még oxigén tabletta is ajánlott, stb stb


20-30000ft szerintem és mehet a 24 óra gond nélkül a sera szerint.


Jobb kivárni a pár hetet.

2014. febr. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Egy jól működő akváriumba felesleges locsolni, csak azért írják, hogy költekezz. Új akváriumnál pedig nem 24 órát, de 2 hetet kell várni Nitriveccel is az egyébként 3-4 hét helyett.
2014. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!