Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aki már használt purigent...

Csejani kérdése:

Aki már használt purigent tapasztalta azt hogy a víz illata már nem olyan mint az erdei földnek hanem majdhogynem inkább vegyszer szaga van?

Figyelt kérdés
2014. febr. 26. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

A purigen kémiai szűrőanyag, hasonló mint az aktív szén csak szelektívebb és regenerálható.


Növényes akvában nincs számottevő ammónia a halas akváriumokhoz viszonyítva, oda biztos jó a purinigen, növényesnél a veszedelmet a világítás jelenti, pici ammóniára is megjelennek az algák, ezért tesznek erős szűrést, esetleg mellé kémiai szűrőanyagot, divat a purigen, az erős pilács kiemeli a lebegő szennyeződéseket ez miatt is kell az erős flow, erős mechanikai szűrés.



Neked halakra orientált akvád van, esetleg úgy tudod használni, hogy 2 adag van, veszel egy front üvegre helyezhető tartós ammónia tesztet, ha megugrik a mutató csere, ha most simán kivennéd szerintem egekbe lenne az ammónia, a baktériumok menyisége igazodik a terheléshez.


Nálad most le van épülve a baktérium állomány, a puringen gyorsan telítődik halas akvában, nem tudni, hogy áll.


Halas akvában legjobb a sima biológiai védekezés, tartós, hosszú távú, kiszámítható és biztonságos.

2014. febr. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jav: "Purigen® szabályozza az ammóniát, nitritet, nitrátot úgy, hogy eltávolítja a nitrogénes szerves szennyeződéseket."


Nem közvetlen az ammóniát veszi ki, végeredmény tekintetében ugyanaz mint az aktiv szén, ha telítődött jön a szúrós szag, indulnia kellene a biológiai védekezésnek de az meg le van épülve, a biológiai védekezés x évtizede bizonyít.

2014. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Bubuc ***** válasza:
A hétfő óta használok Purigent, nem tapasztaltam az akvárium vizének a szagában semmilyen változást. Maradt ugyanúgy erdeiföld-szaga.
2014. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elsőre én vennék egy sera carbonos szenet, 30 napig 100%, hogy dolgozik, a sera szerint 6 hét szerintem inkább 30 nap, az, hogy menyi ammóniát vesz ki a telítődés alatt a dózison múlik.


Átlagos telepítésnél 100gramm/100 liter víz ez nem sok mindent hagy a baciknak.


Én 25-30 gramm/ 100 liter dózisban teszem rendszeresen egy belső szűrőbe, kiveszi a színezést, valamennyivel kevesebb nitrát lesz, a biológiába nem számottevően szól bele az alacsonyabb dózis, tápozok is mellé nőnek a növények mint a gomba.


Emlékezz vissza mikor tetted be a puringent, ennyit bír nálad.


Persze egy nagyobb vízcsere sem árt, de az még nem pótolja a hiányzó baktérium állományt, esetleg baktérium kultúra kellene.


Vagy csere purinigen, amíg regenerálod ami eddig benn volt.


Pár napot vissza kell számolnod, addig használhatod a puringent.

2014. febr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Indítani fogok egy növényes akváriumot ahhoz fogom használni csak kiváncsiságképp kipróbáltam az akváriumon de akkor lehet rosszul tettem. :(
2014. febr. 27. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!