Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Veszélyes a biológiai hártya?

Veszélyes a biológiai hártya?

Figyelt kérdés
5 napja áll az új akváriumban (80 l) a víz, végig ment a szűrő, a tetején mégis fehéres hártya alakult ki. Ahogy utána olvastam ez a bizonyos biológiai hártya. Holnapután szeretném a halakat áttelepíteni. Veszélyes lehet rájuk? Most nagyobb fokozatra állítottam a szűrőt és közelebb raktam a felszínhez, így már kezdi megszűrni a hártyát. Kialakulhat ez majd újból, mikor már benne lesznek a halak? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 21. 10:39
 1/3 anonim válasza:
71%

Nekem is volt ilyenem, nekem nem kaptak miatta levegőt, így vonalzóval leszettem a tetejéről, jobb nem jutott eszembe :P

utána többet nem ött elő, csak nagyon ritkán ált ha nagy tisztítás van, mai napig nem tudom mi okozhatja, de a vonalzós módszer bevállt x)

2009. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szórj bele 2-3 csipet sót
2009. dec. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
A biológiai hártya magában nem veszélyes, csak jelzés az akvarista felé, hogy pang a víz és nincs megfelelő szellőzés ill áramlás, ennek viszont hosszú távon vízromlás,nitrátosodás és algásodás a vége.A biológiai hártya nem más, mint baktériumtelepek, amit a rosszul beállított szűrő ill a felszíni víz mozdulatlansága okoz.Könnyen meg lehet akadályozni a kialakulását,levegőztetéssel, rendszeres vízcserékkel és a szűrőből kiáramló víz esőztetésével.
2009. dec. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!