Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kék gurámi került az akvárimba...

Kék gurámi került az akvárimba, guppik mellé kb 4 órája. A guppik rettenetesen félnek tőle, lehet valami bajuk?

Figyelt kérdés

A guppik a víz tetején úsznak, együtt (4-en)elbújnak egy növény mögé. Szerintem nagyon stresszesek, mit kellene most csinálnom? Kapcsoljam le a világítást? Adjak kaját...?

A többi - rózsalazacok, páncélos harcsák, szívóharcsa teljesen jól megvannak, tartják a tisztes távot, de nem tűnnek stresszesnek, ugyan úgy úszkálnak...


2014. máj. 10. 14:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy bántaná őket a gurámi, soha nem láttam egy hallal sem kommunikálni csak a saját fajtársaikkal, kivétel ha nagyon kicsik a halak és zsákmánynak nézi őket a gurámi, tehát kicsi guppi nem lesz az biztos.


Adhatsz kaját, de nem feltétlen kell.


Egy van, a sérült halat kikezdhetik, példa a itt is volt akinek az úszórothadásos vitorlását lerendezték.

2014. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Idővel megszokják majd, én tettem be 2 centis ormányos márnákat kifejlett gurámik közé, csápolni, tapogatni, akarták őket, de nem bántották egyiket sem, pedig nagyon kicsik voltak.


Nálam is van törpe szívó harcsa, dánió, és még jó pár hal több akvában, betettem a kifejlett gurámi nőstényeket közéjük, semmi nem volt, rájuk sem hederítenek, érdeklődtek egy napig, utána semmi.


Gurámi a gurámival viszont elég rossz viszonyt ápol, mindenki kerget mindenkit.

2014. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Értem, örülök neki, hogy valószínűleg megszokják egymást.

Csak 1db gurámi van, nem is szeretnék többet, ez egy hím. Úgy tudom, egyedül is jól érzi magát, nincs szüksége fajtársakra...

2014. máj. 10. 15:13
 4/30 anonim ***** válasza:

Hát nem egészen jó neki egyedül, így csak rövid ideig fog élni.


Ha egyedül van akkor csak bolyongani fog búsan az akvában, nem szokás egyedül tartani, így azért lehet kiszámíthatatlan viselkedés, előfordulhat, lerendezi a guppikat, meg mindent, kell neki a dominancia harc és a nőstények akinek mutatja ki az úr meg habfészket épít.


Tehát így ebben a formában nem lehet mondani biztosat.


Egyedül lehet elhízik, vagy stresszes lesz.


Ha érdekel leírom a viselkedésüket, de videóztam is többször őket, legalábbis az utóbbi másfél évben. Az előtte levő gárdám megöregedett és szépen lassan elpusztult 6 év alatt, a mostani gárda 2012 végén került hozzám.


Eleinte 100% hogy nem lesz probléma! De később azért lehet.


Mekkora az akva?

2014. máj. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Egyenlőre csak 54liter, tervezek nagyobbat kb1 hónap múlva, mert a rózsalaziknak is nagyobb hely kell, de egyenlőre most ez a helyzet.

A boltban azt mondták, hogy nem is lehet egymás után bepakolni őket, mivel területvédők, és összekapnának.

Akkor szerinted kellene mellé egy nőstény?..

2014. máj. 10. 16:15
 6/30 A kérdező kommentje:
Amúgy van benne sok növény, hogy el tudjanak bújni, ha kell..
2014. máj. 10. 16:19
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem terület védők, azok "kommunikálnak" más halfajokkal is, pl sügerek, betta stb


Ha tervezel nagyobbat akkor mehetne két nőstény mellé, amennyiben 3-4 centis amit hoztál és 100 liter felett lesz az új akva.


A nőstények kecsesebbek, nagyon össze dolgoznak "szeretik egymás társaságát" együtt bujkálnak a nagy erős hímtől aki fönt építi a habfészket és képletesen mondva "lányok húzzatok innen nincs kész a habfészek" stílusban folyamatosan elzavarja amint a fészek közelébe mennek.


A nőstényeknek bokros növények kellenek példa ez: https://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4


A videó elején kibújik egy nőstény a levelek közül, tehát ők inkább lent bujkálnak.


Több hím csak akkor lehet ha legalább 90 cm hosszú és 150 liter van az akva és van sok felszínre érő növény. Fel tudják osztani egymás között a vízfelszínt.


Kék gurámi az lehet kék, arany, márvány.


Kifejletten ha főleg fagyasztott, vagy élőt kapnak enni pl artemia, krill, akkor erősek és szépek a színeik.


A hímek között van egy egészséges dominancia harc, néha békét kötnek, néha egymással szemben "csőröznek"


Kb így viselkednek: https://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


Van a "varacskos" arany színű hímem az uralja a bal oldalt. A másik a szép kék színű az meg a jobb oldalt bitorolja. Vannak hám sérülések néha, de mint a videón látszik erősek, fittek, karcolás sincs rajtuk.


A terület védő nem igaz, akkor te sem tudtad volna betenni guppik közé.


Az biztos, hogy van élet a gurámis akvában, nekem kettő van amibe gurámi van jelenleg, mindig is fogom tartani őket.

2014. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ja fenti 2 video az 1 akva, csak időnként átrendezem ha már a metszés nem segít annyi növény van, jelenleg is teljesen más a kinézete. Van egy új gurámis az még nincs felvéve.
2014. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Whow! Ez brutálisan jól néz ki!

Köszi szépen ezt a sok infót! Egyébként igazatok lett, mostanra teljes nyugiba van mindenki. Megszokták egymást.

Igazából a kezdetektől gurámis aksit szerettem volna, de azt mondták, hogy kezdőknek nem ajánlott.

Jelenleg 2 hónapja van meg minden, és eddig úgy tűnik minden rendben van.

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy, ha tubifexet(szárított) és lemezes haltápot kapnak, az elég nekik? Nem szívesen tárolok élő bogarakat, kukacokat stb. Tehát élő kaja nélkül is egészségesek tudnak maradni?

Van aki azt mondja állatkínzás így 54 literen tartani még 1 hónapig, szerinted nagyon szenved így?

Nem igazán tudom nagyobb helyre tenni..

2014. máj. 10. 18:09
 10/30 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy ez kb 6-7cm-es már.
2014. máj. 10. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!