Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » VAlami nem jó a házikészítésű...

VrsPeti kérdése:

VAlami nem jó a házikészítésű co2 rendszeremen?

Figyelt kérdés
Csináltam házilag co2-t az akváriumomba, és nem működik. Tettem 2 2 literes üvegbe cukrot, élesztő, és mind 2 üveget felengedtem félig vízzel. Van egy 3. üveg is, ami félig van vízzel, ennek az alljáig vezet a másik 2 üvegnek a csöv, és ennek a 3. üvegnek a felső (széndioxidos részéből) vezet a cső az akváriumomba egy porlasztóval a végén. És itt már csak annyi a bajom, hogy az akváriumomban a porlasztóból nem jön a co2!!! segítsetek !! :)

2014. máj. 25. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Az élesztőnek kell pár óra mire beindul, nem kezd el egyből erjedni.


Nézd meg az 1. flakont, hogy abból jön e a gáz, és ha az nem szelel a nyakánál, akkor kösd rá a következőt.

2014. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem ez a hiba!! ma már második napja működik, mind a 2 adja a gázt, és nem is szelelnek.
2014. máj. 25. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:

hja azt nem írtad.

Akkor nem adja ha ráteszed a porlasztót?


Milyen porlasztót használsz?


Levegőpumpához való bármilyen olcsó kis porlasztóval mennie kéne, ha nincs eltömődve. Fújjál bele, próbáld ki át tudsz e fújni rajta.


A CO2-höz való kerámiaporlasztóval soha nem fog menni, mert azon apróbb lyukak vannak, csak 5 bár nyomással indul be rendes palackkal, és a flakonban soha nem lesz akkora nyomás.

2014. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vizipityu ***** válasza:

A CO2-höz való diffúzorok 1-1,5 baron már működnek, ezeket szokták használni az élesztős rendszerhez is. Egyedül az atomizernek kell olyan 2,5-3 bar. A levegőpumpához használatosak nem igazán alkalmasak CO2 beoldására, túl nagy bubikat csinál.

Ha mind a kettő adja a gázt akkor csak szelel valahol... Egyébként hova lenne az általuk termelt CO2?

2014. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit én vettem azt csak a palack tudta átfújni, én szájjal nem, és az volt a palackra írva hogy 5 bar.


A porlasztóra nem volt ráírva hogy hány báron indul be, de a kólásflakonnal meg se nyekkent.

2014. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ISTA CO2 diffúzor volt
2014. máj. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:

Alaposan nézd át a szelelés dolgot, mert két palacknak csak úgy süvítenie kéne porlasztón át.


A palackok kemények? Ha nem, akkor tuti, hogy valahol ereszt. Ha nem a porlasztóna keresztül jön a gáz, valahol máshol muszáj, ha puhák.

2014. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Emeld feljebb a porlasztót, lehet nagyon letetted az aljzathoz, úgy meg az élesztős nehezen nyomja.
2014. máj. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!