Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy 20 literes...

Szeretnék egy 20 literes garnélás akváriumot berendezni milyen szűrés kell milyen talaj dekoráció?

Figyelt kérdés

Amano garnélákat szeretnék.

Én ezt a szűrőt néztem ki:

[link]


Talajnak ezt a fekete színű apró szemű kavicsot néztem ki:

[link]


Dekoráció pedig valami cserép lenne.

Szerintetek ez így jó? Milyen kaját adjak majd nekik? És hány darab lehet benne kb? Olyan öt körül kodoltam!?


2014. jún. 3. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szűrőn nem látok állítási lehetőséget, persze lehet,hogy van.

Kép: [link]

Ez 14 literben egy aquael fan1 szűrő, van a tetején a képen látszik egy tekerő, kilóg a vízből, ha etetek kicsit mindig vissza veszek, hogy ne legyen akkora sodrás, utána ráadom.


A garnéláknak olyan szűrő kell amibe nem tudnak bemenni, ha sikerül bemenniük nem biztos, hogy ki tudnak jönni a vákuumtól. Az amano nagyra nő de lehet csak egész kicsiket kapsz, nagyokat, kifejlettet, nem érdemes venni semmiből nem tudod menyi idős, lehet már öreg és nálad rövid ideig él.


Az amano konkrétan nagy garnélának számít 50 liter ajánlatos neki.


Én nyílt szivacsú, állítható szűrőt választanék, elvileg ezek példa azok: [link]


De az a biztos ha telón rákérdezel.

Vagy olyat aminek le lehet venni a burkolatát, példa fan 1 akvaguru kép: [link]


Vagy ha nem zavar a csobogás akkor szivacs szűrő kompresszorral, nekem az volt a fan 1 előtt, nem voltam odáig érte.


Szerintem a választott ajzat jó, beteszed az akváriumba, töltsd fel vízzel, tedd be a szűrőt, non stop menjen 3-4 hét mire kialakul a baktérium állomány, utána mehet bele garnéla, egy baktérium kultúrával gyorsíthatsz, kevesebb az alga az elején.


Amíg a szűrő megy, érik a víz, a szűrőanyag, addig kitalálod a többit. Bogarászhatsz benne egész nap, csak a szűrő menjen, naponta kell egy csipet haltápot a vízbe szórni.


Ha adott a 20 literes akva akor keress kisebb garnélákat, ha minden áron amano, akkor nagyobb akva kell.


Pár hasznos link: [link]

[link]


[link]

2014. jún. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jobban nézegettem ezt a szűrőt: [link]


A szivacs mérete egy 10-15 literes nano csigás akvára elég, a sodrása viszont az elején sok, állítást nem látok rajta, én arra szavaznék, hogy ez egy használhatatlan valami.


Eheim pickup jobb lenne, az amano nem szaporodik, ha más garnélát választasz ami szaporodik akkor nyílt szivacs kell.

2014. jún. 4. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben. De akkor red cherry garnéla az jöhet 20 literbe?
2014. jún. 4. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mehet, 5-6 elég, úgyis szaporodik.
2014. jún. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én akasztós szűrőt szoktam tenni garnélásba, mert ráhúzok egy szivacsot a csövére, azon nem mennek át, és akkor ugye bent is van szivacs, a külső részébe meg bedobálok siporaxot, vagy perlonvattát.
2014. jún. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eheim pick up 60 az jó lenne?
2014. jún. 5. 22:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehet levenni a burkolatát, kell a burkolat, az tartja a szivacsot, a red cherry szaporodik, beszívja a kicsiket és nem tudnak kijönni.
2014. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy ha nem akarsz szaporulatot és lesz 25 cm az akva akkor a megfelel a pikckup 60, 16 centi magas így 25 cm magas akvába már jó, állítható a teljesítmény.


De arra számíts, hogy belepusztulnak a kis garnik, ösztönösen mint a ivadékok keresik azokat a helyeket ahova be tudnak bújni.

(kiszedni nem tudod őket, minden szűrőbolygatással sérül a baktérium állomány, nagy az ammónia mérgezés esélye, garnélásba elég 1-2 havonta szűrőt takarítani.

2014. jún. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!