Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőnél mit tegyek ha...

Külső szűrőnél mit tegyek ha erőteljesen lelassúl az áramlás?

Figyelt kérdés
Amikor beüzemeltem szinte forogtak a halak most meg alig kelt áramlást. Két hónapja üzemel. Eheim 2211 típus siporaxal és gyári szivaccsal. Ez normális egyáltalán?
2014. jún. 7. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

1 literes töltete van csak, ennél a szűrőnél szerintem normális a 2 hónap, később gyakrabban kell majd takarítani, a beüzemelés után bírják a legtovább.


A csövekben a lerakódás szokott még probléma lenni, én szinte csak azokat szoktam takarítani, a szűrőt 6-8 havonta elég,(nem eheim 2211) nézd át, takarítsd ki a csöveket.

2014. jún. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Normális.

Jó lenne valós adatokat mérni, hogy konkrétan a gyakorlatban mennyi vizet forgat.

Ha a gyári névleges teljesítmény felét, 1/3-át tudja, az normális.

...Hát igen, ezek nem mechanikai szűrésre vannak kitalálva, ha pang a víz, kicsi a flow, nő az algásodás, gyűlik a mulm az aljzaton, akkor rá kell segíteni az áramlásra egy gyors belső szűrővel, vagy akár csak egy power headd-el, vagy egy áramoltatóval.

2014. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
...ha van benne perlonvatta, cseréld ki szivacsra vagy siporaxra.
2014. jún. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyomó ág tömlője veszedelmes, 9/12-es azaz 0,63 cm2 alapterületű belső, a csonk amire rámegy a tömlő még kisebb.


A többi szűrő, legkisebb Tetra, JBl 16/22 tömlővel szerelt 2 cm2 a tömlő belső.


Gyakorlatilag háromszor sűrűbben kell takarítani a tömlőket mint példa Tetracec ex 400-at 3,6 literes vödörrel.


Az meg poén, hogy a szívó ág, nyomó ág, nem azonos méret, tisztításnál is külön kell kiokoskodni.


Nincs 1 cm a tömlő belső, azt jó alaposan súrold ki kérdező ha nem akarod hetente pucolni.

2014. jún. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!