Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhal tartása? Hogyan?

Aranyhal tartása? Hogyan?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy az aranyhalnak nem feltétlenül kell nagy hely, hisz alkalmazkodik a környezetéhez. Ha kicsi a hely, akkor nem nő meg nagyra..

Nézegettem az fátyolfarkúakat az állatkereskedésben, és nagyon megtetszettek. Viszont se pénzem, se helyem nem lenne egy nagyobb akváriumra. Mekkora lenne a minimum hely, ami pl 2 halnak elegendő lenne?

Vagy nem jó nekik túl kicsi helyen? Mondjak le róla?


2014. jún. 8. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Aranyhalnak nagy a helyigénye, a kis gömb akváriumot nem szereti, és egymással is agresszívak lesznek akkor... Ha már kicsibe akarsz tartani, akkor csak 1-et... 2db halnak a helyigénye kb 70-80 literes akvárium minimum.

Az aranyhal a népszerü tévhittel ellentétben helyigényes, és elég nagyra növö jószág, tehát praktikus lenne egy 100-120 l körüli akváriummal indítani. Szürés mindenképpen kell bele, levegöztetés is, ha a szoba amúgy is fütött, akkor akváriumfütö felesleges, már csak azért is, mert az aranyhal jobban kedveki a nem túl meleg, 18-20 fok körüli hömérsékletet. Azt szokták mondani, hogy a világítás nem a halaknak kell, hanem a növényeknek és a gazdájuknak, de azt azért ajánlott rá tenni, már csak azért is, hogy lásd mi folyik az akváriumban. Élö növényt szerintem tegyél bele, bár igaz, az aranyhal valóban nagy növényevö.

2014. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja és még ami fontos: Etetni minél változatosabban célszerü, a száraz mellett/helyett fagyasztott és élö táppal.


Sz.al az aranyhal az pont hogy költséges, már csak a levegőztető és a vízszűrő miatt is, és nem csak azért, mert árammal megy. Ha nincs pénzed, akkor szerintem felejtsd el, inkább vegyél egy "olcsóbb" halat, mondjuk guppit.

2014. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
100%
Az "alkalmazkodik a környezetéhez" legenda onnan ered, hogy a mocskos vízben úszó halak betegek lesznek és visszamaradnak a fejlődésben. A halak a vízbe piszkítanak, és minél kevesebb az a víz, annál kevésbé hígul fel. Egy kicsi akváriumban a legjobb technika mellett is haltrágyalében úsznak a halak. Inkább tartsál Bettát, az már 30 literben is boldog hal.
2014. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem lemondok róla :) Ilyen mélyen nem érdekelnek a halak, csak gondoltam kis hobbiként, dísznek tartani. Persze rendesen gondoztam volna, nem csak úgy ott lett volna és kész. De ilyen szinten költeni sem akarok rá :)

Köszönöm a válaszokat.

2014. jún. 8. 14:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak kevésbé igényes halak, pl. neonhal vagy guppi, azokkal nem kell annyit vesződni, mint egy aranyhallal. Szépek azok is.
2014. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!