Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb. menyni halat lehet egy 55...

Kb. menyni halat lehet egy 55 literes akváriumba tenni?

Figyelt kérdés
molly-guppi-aranyhal-neonhal-rózaszemű-ecsetfarkú(ilyesmik vannak benne):)
2008. aug. 3. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen halra gondolsz, mert ha pontsra akkor max 2, ha guppira, akkor kb. 20-25-öt...
2008. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Bocsesz folytatni akartam, véletlenül elküldtem.:(

Na szóval úgy értem, hogy ezek nem egyforma méretű halak...Egy aranyhal lényegesen nagyobb mint egy neon, utobbiból jó sokat, a neonok amúgy is társas lények, aranyhalból egy-kettő, guppiból is belefér 8-10, a mollyt nem tartom szerencsésnek, én is tartottam, 1 ivadék se maradt meg, és kissé szekálta a többit...

2008. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáltam megkeresni azt a táblázatot, ami annó találtam.

Abban benne volt hogy kb mekkora hallnak mennyi a mozgástér igénye, literben kifejezve... de nem találom.


De a lényeg az - ahogy azt az előttem hozzászóló is írta - hogy a halak testméretétől függ, hogy mekkora helyre van szüksége.

Ja és persze a viselkedésüktől, mert ugye sügeres akváriumba sosem lát az ember 3-4 halnál többet. :)

2008. aug. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2008. aug. 25. 10:49
 5/5 kzs ***** válasza:

A helyes össznépesség a következő: 1 cm/1 l.

Vagyis egy darab 1 cm-es hal 1 liter vizet igényel.

Mindig vedd figyelembe a halak várható kifejlett méretét.

Különben az általad felsorolt halfajokból a mollit és az aranyhalat kifogásolom.

Tudniillik a molli hajlamos a békétlenkedésre, az aranyhal meg túl nagyra nő.

2008. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!