Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tartsam a két fiú...

Hogyan tartsam a két fiú sziámi harcoshalamat egy akváriumban? Ha betennék hozzájuk egy lányt még mindig verekednének? 10 literes az akvárium.

Figyelt kérdés
2008. aug. 5. 17:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy akváriumban csak 1 sziámi harcoshal lehet! A lány sem megoldás, mert akkor is összeverekednek ha 1 fiú és egy lány van az akváriumban. Minél hamarabb vedd ki az egyik fiút, mert egymásban tesznek kárt (letöredezett úszok, ami pedig a sziámi harcoshalnál nem mutat szépen). A másikat rakd egy másik akváriumban. Amúgy másfajta (nem agresszív) hasonló nagyságú halakkal békésen elvannak.

2008. aug. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen csak nincsen másik akvárium. Kell nekik levegőztető?

Mert ha nem akkor befőttes üveg is megteszi.

2008. aug. 5. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A beföttes üveg ideiglenesen jó lesz. Esetleg próbáld visszavinni a kereskedésbe ahol vetted (bár nem értem miért nem figyelmeztetett az eladó, hogy 2 sziámi harcoshalat nem szabad együtt tartani) és próbáld megbeszélni az eladóval, hogy cseréljétek ki valami másfajtára ami békésen elél egymás mellett. Én ezt tudnám tanácsolni neked.
2008. aug. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Két sziámi harcoshalat sehogy sem tarthatsz egy akváriumban verekedés nélkül. /Feltéve, ha nem döglött halakról van szó, ugye, ugye/ Szerintem nagyon-nagyon rosszul tájékozódtál hal ügyben...

Inkább vidd vissza az egyik fiút. És hiába teszel be lányt, ugyanúgy verekednek.

2008. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És az megoldás lene ketté osztani az akváriumot egy szúnyoghálóval?
2008. aug. 6. 21:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen az jó megoldás lenne de nem tudom mennyire tudnád ezt kivitelezni. Én esetleg egy üveglapot ajánlanék, hogy rakj be ragasztással vagy egyéb más úton-módon. Esetleg menj el az állatkereskedébe és kérd ki az eladó véleményét, hogy milyen módszert tudna neked ajánlani. Bár vehetsz egy másik 10 literes akváriumot és akkor a probláma meg van oldva. (Nem hiszem, hogy sokba kerülne egy olyan kisebb akvárium) De ha mégis veszel egy másikat akkor rakd egymás mellé a két akváriumot.

Egyébként jó megoldás lenne mindkét ötlet, mert ilynkor érvényesül igazán Betták szépsége. Ha észrevetted akkor kiszokták feszíteni az úszóikat ha mérgesek valamire. Így egymást tudják hergelni a túloldalról de mégsem esik semmi bántódásuk.

Nekem is volt régebben egy bettám (sajnos már elpusztult) és én azt vettem észre nála, hogy az akvárim hátsó részén mindig kifeszítette az úszóit. Csak később vettem észre, hogy hátul a poszternél volt egy sötétebb rész ahol olyan volt mintha tükör lett volna és magát látta benne és ezért volt ideges. Bolond kis hal volt. :)

2008. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. A betták labirintkopoltyús halak. Ezt azt jelenti, hogy a külső levegőből is fel tudják venni az oxigént, kvázi nem kell neki levegőztető, de az akvárium vizét időnként nem árt lecserélni (gondolom egy 10 literes akváriumban nincs szűrőd)

Ekkora akváriumban gyors halál 2 betta összeeresztése.

Nálunk 2 betta is megfért egy akváriumban, bár a miénk nem 10, hanem 800 literes volt :)

Befőttes üveg is megfelel, de ha már vesz az ember egy állatot, akkor áldozzon arra is, hogy kényelmesen elférjen. Az akvárium szétválaszttása akár hálóval, akár üveggel kivitelezhető megoldás, de egy másik 10 literes akvárum pár száz forintnál nem kerül többe, de vehetsz neki ennél nagyobbat is. Sőt ha jól gondozod, és veszel hozzá nőstényt (megfelelő kaja és hőmérséklet mellett) egész könnyen ikráznak.

2008. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ! Már megoldottuk az ügyet és remélem mindkét hal jól érzi magát! A tisztogatóhal meg nem sok vizet zavar... =D
2008. aug. 7. 19:53
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
a sziámi harcos hal az a halfajta, amelynek a legkevesebb figyelem szükségeltetik, az enyém 3 évig élt egy boros pohárban, és semmi baja nem volt, levegőztető, vízszűrő nem kell neki, sőt akr 3 hétig is bírják kaja nélkül, lehet venni 5 ezer forintért gyönyörű betta házakat, amik épp hogy pár literesek, de mégis gyönyörűen néznek ki, de mondjuk az 1 literes üveg gömb is megfelelő, nem kell nekik nagy hely, fél deci vízben élnek a szabadban, ha 2 hímet akarsz együtt tartani akkor legalább 140x40x40 (hosszúság, szélesség, magasság) és akkor mind kettőnek van elég helye, és ez még csak 2 hal, egy ekkora akváriumba fér 10 aranyhal, bettából csak 2, bár a nőstény betták is szépek, belőlük többet is lehet 1 akváriumba tartani, mert ők nem bántják egymást
2009. szept. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nem tudom melyik a fiú és melyik a lány harcos hal
2011. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!