Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Különböző színű plattik...

Különböző színű plattik keresztezésekor melyik szín fog dominálni, fajtától függ, vagy teljesen véletlenszerű?

Figyelt kérdés

Eddig 1 "alom" volt, ők voltak a legelsők, csupán 6 halat találtam reggel az ellető akváriumban, ahová külön helyzetem az anyukát, gondolom párat bevacsorázott. 6-ból 4 maradt meg, ők szépen nőnek, már a többi hal közt vannak. A színük alapvetően narancssárga, viszont középen az oldalukon elhalványulnak a pikkelyek, s kékesen csillognak.


Anyjuk ilyen, csak fekete úszókkal: [link]

Apjuk pedig pontosan ilyen: [link]


Van egy 1,5 hónapos új alom, ez a második. Ilyen korban a másikaknál már meg lehetett állapítani, hogy narancs beütésük lesz, ezek viszont eléggé színtelenek, hozzáteszem, közel 30-an vannak. Ők akkor lehetnek kékek?


Szívem szerint egyikőjüktől sem válnék meg (miután hónapokig nevelgettem őket), de helyhiány miatt muszáj lesz. Halkereskedésben beveszik az ilyen nem "fajtatiszta" halakat?



2014. szept. 18. 18:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!