Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen időközönként ajánlatos...

Milyen időközönként ajánlatos ültetőtálban talajt cserélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég régóta van akváriumom, de eddig leginkább csak a halak jóléte érdekelt, a növényekkel nemigen törődtem... (Nem is szoktam sok növényt tartani, akváriumonként csak 1-2 darabot, leginkább kavicsos - kagylós - köves - fás típus vagyok) Most ezen akarok változtatni. Vettem JBL Manado talajt, a növényeket pedig ültetőtálba ültettem és rátettem egy vékony réteget a kavicsos aljzatból. (Szóval egyszerűen ki lehet cserélni.) De arról nem találtam semmit, hogy mekkora időközönként ajánlatos cserélni a talajt az ültetőtálban. Tapasztalatok? Előre is köszönöm!



2014. dec. 2. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Angelina Jolie
2014. dec. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a fene az az ültetőtál???!!!


A növényeket simán az aljzatba kell ültetni. Ennyi.

A manado meg egy sima aljzat, nem táptalaj, nem kell rá semmi. Alá kell tenni esetleg táptalajt, (pl jbl aquabasis) amit le kell fedni manadoval, hogy ne érintkezzen a vízzel.


Mivel a manado nem táptalaj, így kimerülni se tud. Nincs miből.

És mivel nem tud kimerülni, nem kell cserélni se.

Esetleg ha idővel nagyon összetörik.

2014. dec. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, időközben már én is rájöttem, hogy átvert a boltos:( Pedig kifejezetten táptalajt kértem... Ez van, ez volt a tanulópénz:( Sajnos nagyon megörültem a kis kiszerelésnek, az eladó meg egészen úgy tett, mint aki "szakértő", így nem voltam elég figyelmes... Pedig ritkán hagyom átverni magam, de azt hiszem, mindenkit érhet "baleset":(
2014. dec. 2. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Használj gyökértápot, ilyen felhasználásra, meg ilyen mennyiségben az a kifizetődő.

Pl sera flore plus.

2014. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ezen már én is gondolkoztam, csak drágának találtam. Gondoltam, jobban kijövök, ha kapok kis kiszerelésű táptalajt - esetleg felesben veszem meg a barátnőmmel... De lehet, hogy a gyökértáp lesz.
2014. dec. 2. 21:21
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:
Ha van komposztod a kertben, abból tehetsz egy keveset a manado alá.
2014. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ültető tál az relatív, nálam üdítős üveg alja, alul táptalaj,(bio virágföld:D) beleültetve a növény, majd takarva az akvárium talajával, régen sóder, mostanába manadó.


Évente rendezkedem, akkor kiemelem a tálakat és cserélem a talajt.


Ilyenek is vannak: [link]

2014. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze nem úgy vannak ahogy a képen, beásom a talajba őket, ha nem így lenne évente szét kellene bombáznom az akváriumokat, az meg felejtős, csak a tálakat emelem ki, táptalajos akváriumból nem lehet kihúzni növényt, jön a táptalaj is, sáros lesz a víz.
2014. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat! (Különösen utolsó! Végre megtudtam, hogy évenként jó cserélni:)) Azóta vettem valódi táptalajt:), ma el is intézem:)
2014. dec. 4. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!