Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba hány...

Sáfrán kérdése:

54 literes akváriumba hány darab hal fér bele? (pl:guppi, neon kisebb testűekre gondoltam) A másik kérdésem pedig, hogy milyen halakat tegyek bele amitől szebb lesz az akváriumom? :D

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Erre alapvetően 3 számítási módot ismerek:

1. A diszhal.infón megadnak egy minimális medenceméretet és egy halsűrűséget. A guppik esetében ez minimum 30 liter, és 30 literre 4 hal, neonok esetében minimum 70 liter (de szerintem a minimum 70 cm-es akváriumhossz fontosabb) és 90 literre 10-14 hal. (Itt a gyakorin mindig ezekre a számokra hivatkoznak, de szerintem ez egy kicsit szigorú.)

2. 1 cm hal vízigénye 1 liter víz (Sokan kritizálják ezt a módszert, azzal érvelve, hogy egy 25 cm-es halat sem tarthatsz egy 30 literes akváriumban, de kisméretű halak esetén (kb. 4 cm-ig) szerintem ez egészen korrekt módszer. (Én ezt a diszhal.infón megadott minimális medencemérettel szoktam kombinálni - így nagy úszóteret igénylő hal nem kerül a kis mérete ellenére sem kis akváriumba.)

3. Vannak, akik a vízfelszínt veszik alapul, és azt mondják, hogy trópusi halak esetében egy halcentiméterre 30-36 cm2 vízfelület kell, hogy jusson. (Ez szerintem egy kicsit túl sok halat "engedélyez", bár szerintem is van a vízfelületnek jelentősége, nem mindegy, hogy milyen alakú az akvárium.)


Ha nem töltöd fel teljesen az akváriumot (én hagyok néhány cm-t mindig a tetején), és beleszámolod, mennyi helyet vesz el az aljat és a dekoráció, akkor szerintem úgy 20%-kal kevesebb vízzel számolhatsz, mint a bruttó űrtartalom, tehát kb. 42-44 liter vized lesz.


1. módszer: 5-6 hal

2. módszer (3,5 cm halhosszal számolva): 11-12 hal

3. módszer (egy 60*30 cm-es alapterülettel, 3,5 cm-es halhosszal számolva): 14-17 hal


Ezek alapján én úgy 10-12 halat tennék egy ekkora akváriumba ebből a méretből. Guppiból csak hímeket, mert különben igen szapora. A neonhal ugye rajhal, abból minimum 6 db kell, de 10 jobb (bár a neonnak egy 54 literes akvárium azért nagyon határeset, mert akármilyen kicsi, szeret nagyokat úszni...)


A guppi és a neonhal vízigényei elvileg különböznek - bár a guppik "mindent kibírnak", azért nem kell "kísérletezni" velük. És ha pl. neont veszel, ami rajban szeret úszni, de veszel mellé másokat is, amik külön mozognak, az egy ekkora akváriumban megzavarhatja a raj amúgy is szűkös mozgását... Szóval szerintem válassz: vagy-vagy. Mindkettő látványos önmagában is.

2014. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy akvárium a benne lévő talajtól, kövektől, növényektől, fáktól, lesz szép. A halak, gerinctelenek, megtöltik élettel amitől érdekes lesz, szép nem.


A halak számát fajtáját több minden szabja meg, vannak rétegek, talaj, középső, fölső zóna.

Számít a szűrés erőssége és a növényzet menyisége, a választott heti részleges vízcsere is lényeges.


Kezdőknek célszerű 8 kifejletten 3-5 cm nagyságú halat venni, olyat aminek a szakirodalom szerint megfelel az akvárium.

2014. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2014. dec. 11. 10:35
 4/5 anonim válasza:
0%

2.!!!

Amit írtál?!!! Sírok! A hal gerinctelen??!! Bravoo

2017. szept. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 válaszoló. Halak, (vessző) gerinctelenek, azaz csigák, garnélák. Tanulj meg olvasni, értelmezni.
2017. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!