Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpeguráminak jó a 25-30 fok?

Zorkamimo kérdése:

A törpeguráminak jó a 25-30 fok?

Figyelt kérdés

Megnéztem pár oldalt a neten, de megfér a bettával?

Mi a véleményetek, szerintetek jól meg lesznek egymással?

Nem fogják bántani egymást?

Ha valaki valami ide kapcsolódót tud az írja meg légyszíves!

(Amúgy csak egy gurámit tennék be!)



2015. jan. 21. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én bettám üldözte a törpe gurámikat, hogy ha nem veszem külön őket elpusztulnak, nem engedte őket a felszín közelébe levegőt venni, külön kellett tennem egy másik akváriumba.

A törpe gurámik teljesen passzívak más halakkal, csak egymással kötekednek, persze a szaporulatot megeszik, soha 1 hallal nem láttam konfliktust, pedig tartottam pár halfajjal őket.

2015. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja meleg nekik, 24-25 jó, minden színesebb gurámi főleg a törpe mutatja mi a jó neki, ha valami nem passzol rögtön kimattul, egy kék gurámiról van képem: [link]

A törpe is ilyen matt ha valami nem jó, meleg vízben rögtön kifakul, de hidegben is, vagy ha kihúzod a szűrőt és felmegy az ammónia.

2015. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem választanod kell a kettő között, én imádtam a törpe gurámiat, sajnos már nem élnek, viszont 4-5 évig rengeteg örömet okoztak, volt közöttük amelyik úgy jött mint a kutya, bele úszott a kezembe: [link]
2015. jan. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ne tegyek be gurámit?
2015. jan. 21. 19:14
 5/6 A kérdező kommentje:

Milyen hal fér meg a bettával, mert van egy bettám, de olyan egyedül van,

esetleg milyen látvámyos hal férne meg vele egy 25 l akváriumban???:-)

2015. jan. 21. 19:26
 6/6 anonim ***** válasza:

25 literesbe szerintem semmilyen halat ne vegyél a betta mellé, képletesen: "Amikor a levesbe szórnak egy csipet vegetát már ízt ad neki, érezhető a késhegynyi vegeta"

Ugyanez van az akváriumba is, beszórsz egy csipet haltápot az megváltoztatja a vízparamétereket, nitrogén vegyületek keletkeznek a 25 literes akváriumba levő kb 15 liter vízben ami nagyon kevés.

Ilyen kicsi víztömeg nem tudja kezelni az egy szem bettátó nagyobb, vagy több hal szennyezését.

50 literbe már lehet tenni mondjuk 6 kisebb rajhalat vagy csapathalat a betta mellé, csapathalból példa a páncélos harcsák tuti nem zavarják az aljzaton.


Nitrogén vegyület, példa ezt: [link] 10 pici neonhaltól keletkező nitrát növesztette 3 hónap alatt, pár száll növényből, mellé még metszettem is rendesen.


Törpe gurámit az alapból ragadozóként kell tartani, vizet terhelő artemia, krill stb fehérje dús vizet terhelő kaja kell neki, mellé jó szűrés és víztömeg.

2015. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!