Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit érne meg tenyészteni?

Mit érne meg tenyészteni?

Figyelt kérdés
egy kis zsebpénzt szeretnék gyűjteni és arra gondoltam h halakat tenyésztenék(másik a madarak lettek volna pl pinty vagy egyéb akváriumi állatok pl gőte,teki, béka ezekről is mondhattok valamit). én úgy akarom kihozni h havonta min. 6000 ft pluszba legyek. mint érne meg tenyészteni? légyszi tekintsetek el attól h még tapasztalatlan vagyok ezen a téren és ilyeneket ne írjatok h ,,mivel tapasztalatlan vagy ezért ezt neked nem ajánlom" stb...
2015. febr. 12. 15:31
 1/10 Trafó1 ***** válasza:
24%
Vagy olyat amiből sok fogy vagy olyat ami marha drága, no mondjuk az cefet macerás, az egyik ismerősöm mopszokat (nyomott orrú ronda kutya) tenyészt, nagyon macerás pár darabot ellik azt is császárral , de darabja 60-70 ezer.
2015. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Tenyészteni te nem tudsz, csak szaporítani.

Tényleg jól hangzik a plusz pénz, de gondolj csak bele abba, hogy mennyire meg tudod így nyomorítani az állatokat csak azért, mert neked pénz kell.

2015. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Halakat nem nagyon érdemes tenyészteni,inkább tenyéssz mást,pl hullámos papagáj.

A halak tenyésztéséhez olyan 500-1000 liternél kell elkezdeni,ha hasznot akarsz.

2015. febr. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy kicsibe bármelyiket is megérné.

Mondjuk így, hogy nem egy eget verő összeget céloztál meg, még lehet, hogy működne.


Faterom pintyeket tenyészt, na az megéri! Nem is értem mi kerül egy kis madárkába 5-6ezer forintba, de veszik...

2015. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
CRS garnélákat, ha van aki megveszi, mert azok kicsik és drágák, de nekem nem sikerült. Megdöglöttek nyáron valahogy a melegben.
2015. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem ilyenekben gondolkoznék. Amiket te is tudsz tenyészteni, azokat nagy eséllyel más is tudja. A halak egyébként általában olcsók (pár 100-1000 Ft). Ha van rá lehetőségetek tyúkokat tartanék. A kiscsibéket, tojást, tyúkot is jó pénzért lehet árulni (a tojást nem annyira jó pénzért, azt inkább saját célra).
2015. febr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:
86%
Sajnos totál kezdőként azonnal haszonnal tenyészteni egy teljesen irreális elképzelés. Az akvarisztika nem egyszerű hobbi, legyen szó akár halakról, akár más víziállatról. A tanulóköröket le kell futni, és csak utána reménykedhetsz sikeres szaporításban, a sikeres eladás meg a következő nehézség. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor alapos utánajárás után a következő fajokkal lehet sikered: Ancistrus színváltozatok és más algaevők, jó minőségű elevenszülők, különlegesebb Betták, újabb Neocaridina garnélaváltozatok. De már eleve a tenyészállatok felnevelése is legalább egy év.
2015. febr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi pl évente egyszer költenek a pintyeink és miután beszéltünk az eladóval beadjuk őket kereskedésbe, igaz mi nem pénzért hanem pl ingyen eleségért. Zebrapintyekről van szó, nincs túl nehéz dolog velük, teknőst és egyéb ilyen állatot viszont nagyon nem ajánlom, mert oda tojásoknak megfeleő hely, hő elég maceráns
2015. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Pendulum92 ***** válasza:

Ha össze tudsz szedni sok kis akváriumot, én akváriumi mohát termesztenék. Lágy víz kell meg élesztős co2, meg tápanyagok, főleg nitrát. Szinte az összes mohára van kereslet, de ezt csak nagy méretekben éri meg. Én egy 26 literesben azt hittem, hogy majd jön havi 5 ezer forint, aztán rá kellett, hogy döbbenjek, hogy max havi 5 adag nevelhető, ami csak 2-3 ezer forint.


Viszont ha lenne 30 akváriumom, mondjuk 30 literesek, gond nélkül termesztenék, velük együtt neocaridinákat is.


Most inkább átálltam a yellow fire-re, és a c. babaulti green nevű garnélára, még elég ritka, drágán eladható.


Természetesen a profitmaximalizálás nem megy a garnéláim jólétének rovására, próbálok minden tőlem telhetőt megtenni, hogy jő minőségűek is legyenek.

2015. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pendulum92 ***** válasza:
Amit baromira keresnek, és nehéz szaporítani, az az amano garnéla. Ha sikerül rájönnöd a titkára, nem 6 ezer forint lesz havonta, hanem 60.
2015. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!