Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég két hét bejáratásnak?

Elég két hét bejáratásnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 3-4 hét kellene, úgy is volt hogy jövő héten jönnek a halak, de holnap tudunk csak elmenni vásárolni. Guppik lennének, ők valamivel strapabíróbbak, szerintetek nem pusztulnak el?
2015. febr. 13. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, nem strapabíróbbak, ezt az utóbbi időben sokan megtapasztalták.


Ami a kérdést illeti, sok ismeretlenes dolog. Hány hal, mennyi vízbe, mekkora szűrőhöz...

Egyébként is ajánlott, még 3-4 hét után is több lépcsőben betelepíteni a halakat.


Mindenesetre ha másképp nem oldható meg, akkor ezzel kell valamit kezdeni.

Azt tudom tanácsolni, hogy 1-2 napig ne adj nekik kaját, onnantól kezdve pedig negyed adagokkal indítsd az etetésüket, és vagy 2 hét alatt fokozatosan emeld a normál szintre.

Ez idő alatt pedig akvárium méretétől függően szaporítsd meg a vízcseréket, mondjuk 3-szor annyira, mint a normális lenne.

Mondjuk minden másnap 20%.

Aztán ezt is fokozatosan csökkentsd normál mennyiségre, mondjuk heti 30-35% vagy heti 2×15-20%.

2015. febr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

30 liter, 4 hím guppi. A szűrés megfelelő, ez 100%, kérdeztem is róla, rengeteg helyen utána néztem, de most nem vagyok otthon nem tudom megmondani a pontos nevét.

Köszönöm Szépen, így fogom csinálni!

2015. febr. 13. 17:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kis víztömegben simán csinálhatsz napi 10-15% vízcserét pár hétig, utána pedig heti 2×5 liter.
2015. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Baktériumkultúra is segíthet.
2015. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:

A legutóbb indított 40 literes akváriumomban direkt méregettem az ammóniát és a nitritet, ez a két vegyület fontos indulásnál.

Az ammónia 1 hét után már méréshatáron alul volt, a nitrit még ppm volt, az még a veszélyes szint. A következő mérés 2 hét után volt, mindkettő értéke méréshatáron alul volt.


Tehát egy akvárium ezek alapján 2 hét alatt be tud álni, ha minden oké, a 3-4 hét már biztonsági játék. kezdőként kivárnám, de ha nem megy, szerintem már nem lesz baj.

2015. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Pendulum92 ***** válasza:
a nitrit még *1 ppm volt
2015. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos csak így tudom megoldani, remélem elég lesz, köszönöm a válaszokat! :)
2015. febr. 13. 22:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt, hogy én is mérettem, nekem vízügyi iskolán mérték meg, nem csepegtetős teszt volt, passz, hogy mivel, labor van, a tavak, folyók vizét mérik.


2db 54 literes akvárium, az egyik lágy vizes, növényesebb annál hasonló dolgok jöttek ki mint Pendulum92-nél.

A másik sima csapvíz, növények nélkül, minden új, annál 1 héttel később ment le a nitrit.


Én arra szavazok, hogy pont a nitrit csúcsba teszed be a halakat, így számolj a nitrit mérgezés esélyével mindenféleképp.

Példa egy érett akváriumból szedsz ki növényt akkor azon már lehetnek baktériumok, így hamarabb felalhat a biológia.


Kizártnak tartom, hogy Pendulum92, vagy én, vagy bárki aki több éve csinálja pont úgy össze tudjon rakni egy akváriumot mint egy kezdő, valami eltérés lesz, ha már felhasznál otthonról egy érett tárgyat akár egy követ akkor már mások az eredmények.


A GY.K oldalon a legtöbb halpusztulás az első héten, majd utána pöpec minden, a második hét után viszont jön rendszerint a második hullám amiben pusztulnak a halak, vagy betegek lesznek, vezet a darakór, hasvízkór.


Próbáltam inditani egy kicsi nano akváriumot amiben minden új, de annál sem jött össze, mivel otthon vannak növények, azok kerültek bele.

2015. febr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Példa az sem mindegy milyen növény kerül be, vannak seril környezetben termesztett növények, vannak hagyományosan termesztettek. Léteznek emersen, magas páratartalom alatt termesztettek, persze olyanok amit víz alatt termesztenek, némelyik növény azonnal megindul, némelyik hetekig stagnál.


A biztos az 3-4 hét.

2015. febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!