Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a bettam? Par napja...

Beteg a bettam? Par napja lent piheg az aljzaton, nem eszik

Figyelt kérdés

Van futes, szuro, novenyek, cserelem a vizet vizkezelot hasznalok stb.

Ez mar nem az elso bettam amelyik elpusztul. Mit csinalok rosszul??



2015. febr. 20. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van fűtés és szűrő is volt cserélve,akkor annak a ba-bettának működnie kell.

Próbáld betolni...lehet beköpte a gyertyát :)


Üdv!

2015. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem babetta te :DDDDDD
2015. febr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
na először is írd le pontosan az akváriumod paramétereid . Utána tudok érdemlegeset írni. De ha vízkezelőt használsz már most mondom hogy vannak hiányosságok.
2015. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt már most mondom,ha vizet cserélsz,fagyállót tegyél bele minimum -23 fokig. Azt már kibírja idén...jah! És ioncserélt vízzel keverd a fagyállót.

Remélem tudtam segíteni!!


Mi lett a többi ba-bettáddal? -remélem nem méh-telep.


Ui. priviben adok még tanácsot,hogy többé egy motor se pusztuljon el nálad!


Üdv tesa

2015. febr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kimaradt!


Még annyi,hogy az én bettám is szeretett pihegni az árnyékban az aljzaton és olyankor az se evett semmit.

Viszont ha megindítottam,bekajálta a 2-3 litert a Tesco-ig meg vissza és csak 1 szatyor kaját vettem...szóval nem értettem én se a dolgokat...de nyugodj meg,nem pusztulnak ám olyan könnyen a betták...kemény gyerekek ezek!

2015. febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Adrenalin777 "Kategória: Állatok » Halak, akvarisztika"


A túró - hótúró, a nyúl - odanyúl, betta - babetta, 1-2 betű, és már teljesen mást jelent:D


Betta tartás:

-legalább 30 literes, fedett akvárium

-motoros belső szűrő

-hőmérővel beállított fűtő

-apró szemcsés talaj, nagyobb szemcseméretnél fokozottan figyelni a talajra a nagy szennyeződésbefogadó képessége miatt

- érett akvárium, 30 napnál régebbi

-jó minőségű kaja szárazból, a fő kaja lehet akár fagyasztott artemia reggel egy darab kiolvasztva.

- kisebb akváriumnál heti 2x részleges vízcsere, a szűrőtakarítás ritkán, csak akvárium vízben kinyomkodni a szivacsot egy tálban.

-növényzet, akkor hasznos ha fejlődik, nem bomlik, egészséges, a rossz állapotban lévő növényzet sokat ront a vízminőségen

-túletetés, 1db hal esetén nehéz elkerülni, erre jók a csigák, annyi db csiga lesz amennyi többlet kaja van, az el nem fogyasztott kaja sokat ront a vízminőségen, kimarad egy fontos lépés ami a halak, gerinctelenek gyomrába megy végbe, háromfelé bontja a beadott kaját, 1 beépül a szervezetbe, 2 kiválasztódik a kopoltyúkon keresztül az ammónia, 3 ürülék formájában távozik a komposztálódásra váró salak anyag.

-Cserevíz hőfoka ne térjen el sokkal az akváriumétól, jó megoldás legalább 24 órát pihentetni.

-nagyobb vízcseréket kerülni, a több kisebb vízcsere jobb, apró szemcsés ajzatnál a leszívó tömlővel elég legyezni a talaj fölött, nagy szemcsés pl gyöngykavics az macerásabb sokszor az a ludas a rossz vízminőségért, odafigyeléssel megoldható az is.

Biztos hagytam ki valamit, nemrég pusztult el az enyém, 3 évig velünk volt, 2 bettám volt össz eddig, nem volt egyikkel sem gond.

Az akvárium egy kényes egyensúlyon alapszik, 4-5 sor amit be kell tartani pontról pontra, ha valaki betartja akkor soha nincs vele gond.


Ha valamit kihagytam vannak itt hozzáértők majd beírják, pl nincs fedő vagy hőmérő az már okozhatja a betta elhullását, nekem az egyik fűtőm 22 c.f állásba fűti a 25 c.fokot.

2015. febr. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat. A bettám (és nem babettám) sajnos elpusztult..

Az akvárium kicsi (kb. 5-6 liter), fűtés, szűrő van benne, szemcsés ajzattal, élő növényekkel. A vizhőfok 26-27fok beállitva. a vizet vizkezelővel kezelem, heti kétszer cserélek kis mennyiséget és az elpárolgott vizet ionizáltal pótolom most a halüzletben kapott tanácsra.. Sajnos nem jött be. Viszont az akvárium tényleg nincs lefedve! Köszönöm szépen azért a tanácsokat! Megfogadom

2015. febr. 23. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt az 5 literes valamit dobd ki a fenébe az nem àllatnak valò és vegyél egy minimum 30 literest azt màr pàr ezerért kapsz
2015. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!