Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy ideális a halaknak?

Hogy ideális a halaknak?

Figyelt kérdés

Kér kérdésem is lenne.

van egy eheim aquastar 54 literes akvérium szettem.

Mennyit menjen a világítás?

Illetve, tetejét kikell néha nyitni vagy z oxigén ígyis bejut a belső szűrőn keresztül?

Köszönöm


[link]



2015. febr. 24. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
12 órát mehet a világítás. Nem kell kinyitni (és látszik is hogy így tele van bubival :) ).
2015. febr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem fog algásodni ha sokat megy?

most lett feltöltve, azért van benne sok bubi :)

2015. febr. 24. 21:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Pár dolog nekem feltűnt így képről, az egyik az áramlás, oxigén beoldás.

Berajzoltam egy képet: [link]


A buborékos oxigénbeoldásnak több hátránya van, egyrészt a buborékoktól felverődő víz, vizkő réteget húz a fénycsőre ami csökkenti a fényerőt, eltolja a színspektrumot. Másrészt a fénycső meleg, a lecsöpögő meleg víz fűti a vizet, ez óriási hátrány nyáron, komoly problémát tud okozni.


Elég a felszínt fodrozni, a fotón látszik, hogy a fodrozódás kevés, a lejjebb tett szűrő két zónát hoz létre áramlás ügyileg, kb 30%-al gyengébben tisztítja a talajt, 70%-al gyengébb az oxigénbeoldás, a fotón piros a jelenlegi, zöldek van amit sokan sikeresen használnak.


Fölül nézetből nálam ez ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=BbaxTAW_q6g a belső szűrő kiömlő része éppen a felszín alatt van, bubi nincs, fröcsköl és hangos.


A másik amit berajzoltam az egy fókuszpont, 45 cm a fénycsöved, ebből az ip67 foglalatok még elvesznek, 42-43 cm a fénycső valós táv amin világit a fénycső.


A fotódon látszik: [link] fönt a fénycsöved fénycsóvája, plusz szintén látszik, hogy az akvárium jobb-bal oldala ez miatt sötétebb, növények számára előnytelenebb.


Amit berajzoltam fotót, azon pont olyan, mintha 3 növény is kigurult volna ebből az ideális zónából.

A másik a tápanyag, bokros növényeket tartasz, mind az 5 növényednek, beleértve a vallisneriát is előnyös a tápanyaggal dúsított talaj, látványos a folyékony táp is, de a gyökértáp elengedhetetlen, nélküle nem sok esélyük van, esetleg idővel agyag talajba lehet némi, neked azonban bazalt van.


Jobb lenne a berajzolt kék sávban gondolkodni, azt ellátni tápanyaggal, jobb és költséghatékonyabb megoldás egy központi területet tápozni mint az egész talajt, főként, hogy előnyösebb is oda ültetni a fénycsóva miatt.


A 12 óra nem sok, a gyári világítás nagyon gyenge, általában nem a hosszú világítási idő miatt algásodnak az akváriumok, hanem a gyenge világítás miatt lassan fejlődnek a növények, így sok nitrát felesleg képződik ami már algásíthat.

2015. febr. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak még egy, nem vagyok akvakertész, pár dologra azért szoktam figyelni, van az a bizonyos fókuszpont, központ, ki, hogy hívja, köré épül minden.

Példa egy domb, fa, kövek stb közé növények, ez lesz az akvárium központja, mögé mennek a háttér növények, elé az előtér akár üresen, a központba lehet beszúrni faágakat, plusz követ, apró közép zónás növények közül kihajtó növényeket, ez a rész mindig egy kicsit sűrűbb.


Nálad ebből a részből most "kigurultak" a növények ami miatt mindig hiányérzeted lesz, nem leszel elégedett az akváriummal.


Lehet több "központ" de az nehéz ügy, erősebb fénynél lehet jobb-bal oldal stb

2015. febr. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3: nálam ott van fönt a szűrő kimenete, ahol a kép szerint zöld, mégis vízkövesedik a fénycsövem. Ha teljesen elzárom a levegőbeszívást, az segítene ezen?
2015. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. és 4. válaszoló. :)

KÖszönöm a bő és kifejtett válaszodat, és azt is hogy ennyire energiát és időt fektettél bele a válaszodba.

A levegőztető maxon fent van a kis szívó teteje már eléri a tetőt, feljebb így nem rakhatom. :S

Nem tudom mit javasolsz erre?

illetve ha itt marad az szűrőm, akkor az áramlás kérdését hogy tudom megoldani? Irányítsam másik irányban?

2015. febr. 25. 08:53
 7/9 anonim ***** válasza:

# 5 válaszoló a buborékok fröcskölnek, ha be tudod állítani úgy a szűrődet, hogy mozogjon a felszín rendesen akkor zárj el minden bubit, felesleges.


Kérdező találtam pick-up képeket, ez a kettő példa jól van beállítva, az egyik netes képre rajzolt valaki, gondolom ő is a felszín fodrozást kívánta szemléltetni: [link]


És gondolom ez a kilógó a gondod: [link] ez súrolja a tetőt. Ha nem akarsz belőle vágni akkor vehetsz 80 ft/ méter áron légpumpa tömlőt akvarisztikába és azt vágod el, én levágnám és közelebb vinném a csapot, vagy döntsd el ferdén.


Ha buborékoztatásnál felnyitod a tetőt akkor látod, hogy úszik minden, sokszor a tető levezeti hátra a vizet amikor felnyitják, ez nem tesz jót a könyveknek sem amik az akva alatt vannak.

2015. febr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok, köszönöm a választ.


Kiderült miért nem láttam soha a különbséget, azzal a kis szeleppel nem lehet teljesen elzárni a levegőt.


Kérdező, pont ugyanilyen szűrőm van, csak úgy tudtam elzárni a levegőt hogy levettem a szelepet és bedugaszoltam a csövet. Olyan csönd lett hirtelen! :)

2015. febr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. változtattam is rajta ahogy mondtad :)
2015. febr. 25. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!