Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Attól, hogy az akváriumom...

Attól, hogy az akváriumom foszfát szintje 0 lehet oka az ecsetelga kialakulásának?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem a lehetetlen kategória, mármint, hogy "0" a foszfát szint.

Egy tök üres akváriumba, nincs talaj, nincs fa, semmi csak a víz és a szűrő, esetleg ilyenkor lehet nullás foszfát, de akkor is inkább R.O víz kell.


Úgy kell kezelni mint a többi algafajt, kedvez neki a magasabb nitrogénvegyület szint és a növények gyengébb növekedési üteme.

Képekkel tudom magyarázni.

Kíváncsi voltam erre az algafajra, ezért kicsit kísérleteztem.

Kaptam ismerősömtől ecset algás köveket:

[link]


Pár hónap múlva a növényekkel együtt szépen virított az ecset alga, de csak a köveken:

[link]

[link]


Majd kivettem az ecset algás köveket: [link] ecset alga volt-nincs.


A növények új erőre kaptak, főleg a H.M, már hetente kell metszeni, az ambulia, vízi csillag is heti metszést kér, előtte ez kétheti volt.


Most ilyen az akva: [link]


Jelenleg semmilyen alga nem marad meg az akváriumban: [link] nincs egy száll sem, nincs co2, halak mellett nem használok co2-t, ellene vagyok.


Röviden erősíteni kell a növényeket, jó növényfajtákat kell beültetni, akkor nincs alga 1 száll sem, a jó talaj, megfelelő biológiai szűrés alap.


Most volt több ecsetalgás, zöld algás akvárium, mindegyiknél a szűrés erősítése, fényerő növelése, intenzív növekedésű növény beültetése, megoldotta a problémát.


Van aki a napokban metszi ki az utolsó száll ecsetalgás levelet ami egy hólyagos vizikehely levelén virít, érzékeny búcsút vesz tőle, majd bevágja a kukába, mivel nem lát többet valószínű algát.

Plusz fénycső, jobb szűrés, növényzet korrigálás, neki pont az indiai vizicsillag segített kiszippantani a plusz tápanyagot a vízből, amitől az alga lett, van akinek hínár, vagy vallisneria stb segít.


Mindenek előtt első a szűrés, utána fény, majd növénytáp, növényzet.

2015. márc. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Természetesen ha valami okból kifolyólag nem lehet növény akkor az alga természetes jelenség.

Algák ellen nem elég a növényzet, akkor jó ha fejlődik is.

Pl anubias csak alga telepnek jó, algák ellen nem.

2015. márc. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A GA-ban mérettem meg a foszfát szintet s ennek eredménye 0. Azért gondoltam erre mert a viszonylag kevés ecset mellett elképzelhetetlen mennyiségü zöld pontalgám van mind az üvegen és a növényeken is. Már nem tudom mit tegyek.
2015. márc. 6. 06:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Annyit tehetsz, hogy leírsz az akváriumodról minél több infót, nem két sort, szinte mindent.

Szerintem kapásból lehet mondani a hibát, hibákat, ami miatt algásodsz.

Az, hogy egy adott időpontban vett mintában méréshatár alatt lesz a foszfát még nem jelent semmit.

Annak tudok csak segíteni aki tényleg leír minden, nekik viszont szinte mindig sikerül, ha tudják kivitelezni a változásokat.

2015. márc. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az akvárium 80x40 130 liter. Szürő 900 h/l külső 100h/l belső. Világitás 2x24 W T5 860 dayligt csővel 8 órában.

Talaj pro soil. Lakók: 5 oto, 10 amanda lazac, kb. 30 red.

Vizcsere hetente 30l ebből 10l RO viz igy 12 a keménység.

Tápozás profito naponta 1,4ml, 2,5ml carbo. Növények pogostemon helferi, bacopa, cryptocoryne crip.

2015. márc. 6. 11:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Valamint cryptoc. wenditii, Bolbitis hel.Még annyi, hogy egy éve müködő akvárium.
2015. márc. 6. 12:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Hydrocotyle tripartita.
2015. márc. 6. 12:10
 8/9 anonim ***** válasza:

"Lakók: 5 oto, 10 amanda lazac, kb. 30 red"


Ebből minimális nitrátod lehet, foszfát sem sok, ezt a teszt alá is támasztotta.

Profito az kálium és micro elemek, nincs nitrát, foszfát benne.

A szűrésnél nem a liter/óra lényeg hanem a töltet és annak gondozása, milyen időközönként van sértve a baktérium állomány és milyen szűrőanyag van.


Profitot azt kidolgoztam: [link]


carboval használva átlag azonos mennyiségű profito kell, nálad a napi 2,5 carbo jó, a profitot is emeld erre a szintre.

A nirtát, foszfát pótlásra, emelésre, ki kell találnod valamit, lehet akár olyan, hogy veszel G.A macrot, heti 2 alkalommal 1ml a vízbe, több ne mert nincs co2 adagolva, a carbo csak szénforrás.

A másik, hogy veszel még halat. Lehet még az, hogy vársz a garnélákra, ha szaporodnak több kaja kell 100db körüli garnélaszám már adhat nitrátot a vízbe, több kaja kell.


Nyomhatsz a talajba is valamit, akár a neptun aquaplant is jó, valaki vett panzi aquaplantot, kibontva a dobozt neptun van benne.

Végül is a fő probléma az, hogy nincs egyensúlyban a képződő, halaktól származó macro elem, a világítással, szénforrással (carbo) víztömeggel, két növényeknek fontos elemből komoly hiány lehet (nitrát, foszfát) a heti 30%vízcsere sok káliumot távolíthat el, ezért több profito kell.

Nekem a 75 literesembe több hal, gerinctelen van, mint nálad, napi 1,5ml profito, 1,5ml carbo megy bele, tele nyomom komplex műtrágyát tartalmazó talajtáppal, co2 nincs.

A sokféle növény, kevés tápanyag algásodást okoz, hosszabb időre megtorpannak a növények, ilyenkor jönnek az algák.

2015. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a részletes véleményedet. Megfogadom a tanácsodat emelem a tápot.
2015. márc. 6. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!