Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumomban, gyenge a fény,...

Akváriumomban, gyenge a fény, ezért olyan növényeket kerestem, amik viszonylag jól tarthatóak gyenge fényen is. Az anubiast, és a jávai, valamint a májmohát néztem ki. Mit gondoltok, tényleg elélnének az akváriumban? (akvagurun olvastam)

Figyelt kérdés
A májmoha mondjuk közepes fényt igényel tudom, de megpróbálkozzak vele vagy a másik kettő inkább. Esetleg ajánlhatnátok még olyan növényt ami fejlődik gyenge fényen is. (az akvárium világítása gyenge, de a szoba ahol van nagyon fényes, szinte egész nap jó fényt kap)

#akvárium #növény #kisebb fényigény
2015. márc. 1. 19:05
 1/5 hadevla ***** válasza:
61%
Nekem anubis nana (törpe vizilándzsa), hólyagos vizikehely, jávai moha és gömbmoha van gyenge fényen. Szépen nőnek.
2015. márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell misztifikálni a fény dolgot. Sehol nem közölnek fénymérővel mért fényerősséget (és megvilágítási időtartamot) és összefüggést a növények méretével vagy bármi más, a növények "jólétének" igazolására szolgáló valamely jellemzővel. A természetben is a fény erőssége nagyban függ a vízmélységtől és a halak sem a kifejezetten erősen napsütötte vízfelszín közvetlen közelében élnek. Biztos vagyok benne, hogy tökéletesen jó a jelenlegi megvilágításod. Nem kell feledni, hogy a talaj fényvisszaverő képessége sokat jelent az akváriumon belüli fényviszonyok tekintetében. Nyugodtan próbálj ki bármely neked tetsző növényt (persze olyanokat, melyek arról az élőhelyről valók, ahonnan a halaid is származnak).
2015. márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Cryptocoryne fajták, (hólyagos vízi kehely, fodros levelű vízi kehely)

Microsorum pteropus, Gömbmoha.

2015. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jávai moha jó asszem.
2015. márc. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Kisebb akváriumba pl:


Cryptocoryne nevilii

[link]


Microsorum pteropus

[link]


Anubias nana

[link]


Anubias nana petite

[link]

nana micronak is hívhatják :)

[link]


Mindegyik lassan nő, de nem kell nekik sok fény.



A hólyagos vizikelyhet csak nagy akváriumba érdemes tenni, pl 70 literbe még nem, mert a méteres hosszú szálai körbetekerednek, a levelei felfekszenek a vízre és leárnyékolják az a kevés fényt is ami van.

2015. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!