Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhatott el az...

Gyudbal kérdése:

Mitől pusztulhatott el az egyik szumátrai díszmárnám?

Figyelt kérdés
Etetéskor történt, amikor már majdnem mindent megettek. Fagyasztott fehér szúnyoglárvát, rákikrát és Sera vipachips-t (a harcsáknak, kicsit összetöröm) adtam nekik. Jó étvággyal, falánkan ettek, ahogy a szumik szoktak, amikor láttam, hogy ez támolyog, majd kétszer hányt egy nagy adag kaját, aztán dobálta magát össze-vissza, felfordult, majd vége. Nem tartott 5 percig a haláltusája. A legerősebb, legnagyobb (kb. 5 centis) hím szumi volt, a másik nyolcnak semmi baja látszólag. Gyönyörű hal volt, nagyon sajnálom szegényt, segítsetek kérlek, nehogy megismétlődjön!

#szumátrai díszmárna #barbus terazona #puntius tetrazona
2015. ápr. 9. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
EGy kép nem ártott volna róla. A hányás ritka dolog halaknál, bélgyulladásnál szokott esetleg előfordulni.
2015. ápr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, ebből is tanultam: hiába keseredek el, attól még bizonyos gyakorlati feladataim vannak még ilyenkor (még ha nem is kellemesek), a többiek érdekében.

Leírni tudom, hogy mi volt rajta látható: rendesen telekajálta magát, de nem különbül, mint általában, szimplán nagy volt a hasa... Az ötödik percre elsápadt, mint éjjel amikor alszanak, de az elején semmi ilyesmi nem volt. A legutolsó fázisban mintha kissé kidülledtek volna a szemei, de lehet csak én láttam hozzá...

Ugyanilyen adagokat kapnak egy éve, a fehér szúnyog volt az alap kaja, mellé ment mindig más-más: vörös plankton, rákikra, néha vörös szúnyog, ritkán sera vipan. Ezt kb. 4-5 perc alatt eltakarítják (van még 10 dánió is). Időnként van koplaló napjuk, ilyen volt a tegnap is.

Milyen tünetei vannak a bélgyulladásnak? Hátha kiszúrom a többin még időben... Amúgy láttam már szumit hányni, még az elején, amikor nem tudtam, hogy mennyit esznek meg, egyszer volt hogy túl sokat ettek és könnyítettek magukon páran. De nem volt folytatása a dolognak szerencsére.

2015. ápr. 9. 13:50
 3/7 A kérdező kommentje:
A legutolsó fázisban még nagyon finom remegés volt látható, a szája és kopoltyúja rendszertelenül és alig mozgott.
2015. ápr. 9. 13:59
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Ilyesmit még nem láttam, de szerintem egy hatalmas adag kaja benyelése okozhatta a halálát. A bélgyulladás hosszabb lejáratú dolog furcsa viselkedés jellemzi, általában apátia, végső stádiumban ideges rángás és egyensúlyzavar és a halak színe szokatlanul besötétedik, a felduzzadt has stimmel, de szerintem a tiéd simán kövér volt.
2015. ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
A fagyasztott kaját old fel vízben és ne egészben add nekik, egy kicsit kevesebbet etess és lehetőség szerint inkább több alkalomra szétosztva. A koplaló napokat tartsd be rendesen, ne engedd, hogy elhízzanak, ne sajnáld a halaidat semmi bajuk nem lesz 1-2 koplalónaptól.
2015. ápr. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

A fagyasztott kaját teaszűrőn vízsugáron át felolvasztom, viszont az lehet, hogy egy nagyobb darab vipachips-t nyelt be és megfulladt, én is ilyesmire tudok csak gondolni. Jobban figyelek ezentúl erre...

2015. ápr. 10. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már idős volt, azért voltak különféle tünetek, majd már halál is!
2018. ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!