Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 54 literes akváriumom...

Tikmik00 kérdése:

Van egy 54 literes akváriumom és valami csipkedi a guppikat. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Van 6 neonhalam, 6 királylazacom,2 berliner xifóm( hím , nőstény) 4 guppi(3 nőstény 1 hím) 2 kékpajzsos páncélosharcsa és 1 algaevő valami csipkesi a guppikat nem nagyon csak egy kicsit. Diszhal.infon azt irták ezek mond békés halak ezért szeretnék segítséget kérni

2015. ápr. 14. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit értessz csipkedés alatt? Mit csipkednek,s milyen mértékben?
2015. ápr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Neon halat is láttam már csipkedni, kellő egyedszám hiányába. Illetve ammónia mérgezés miatt is agresszívabbak lehetnek a kelleténél. Mivel szűrőd az akváriumot? Kicsit sok halnak tűnik nekem 54 literbe.
2015. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon túltelepített az akvárium, a halak stresszelnek, nem csoda, ha csipkedik egymást.
2015. ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy resun magi-380 liter /h s szűrő és a farkukat csipkedik de alig észrevehető neten sok helyen 20 halat ajánlottak és nekem 21 van úgyhigy szerintem nem az a baj
2015. ápr. 14. 14:22
 5/9 A kérdező kommentje:
És honnan tudom hogy van-e benne ammónia? És köszönöm az eddigi válaszokat
2015. ápr. 14. 14:23
 6/9 anonim ***** válasza:
KI ajánlotta a 20 halat? Tán az eladó?:) Ez a kis szűrő nagyon kevés ennyi halhoz.
2015. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyeld az aksit,hogy ki kergeti/csipkedi a guppikat,megtörténhet,hogy a dekorációk közötti úszkálás közben sérült meg a guppik farokúszóját.
2015. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te, nekem a 112 literes akváriumomban nincs ennyi hal, pedig hasonló méretűeket tartok. Ráadásul nálad nem csak sokan vannak, hanem a guppikat leszámítva minden fajnak túl kicsi is ez az úszótér.

Szóval sok hal kis helyen következményei:

- stresszes halak, ebből kifolyólag romló immunrendszer

- stressz okozta abnormális viselkedés (csipkedés)

- túltelepítettség okozta vízminőség romlás (ami betegségeket és további stresszt okoz)

Úgyhogy csipkedés mellett/helyett akár kezdődő uszonyrothadás is lehet.


"Ez a kis szűrő nagyon kevés ennyi halhoz." Ez tény.

Ettől függetlenül Kérdező, neked nem szűrőt kellene cserélned, hanem radikálisan csökkentened a halállományt vagy beszerezni egy sokkal nagyobb akváriumot úgy tegnapra.


"Diszhal.infon azt irták ezek mond békés halak"

A halak általában addig viselkednek a szakirodalomban leírtaknak megfelelően, amíg te is betartod a játékszabályokat. A stresszes halak mindenféle hülye viselkedési formát vesznek fel. Ezek közül az egyik leggyakoribb a csipkedés (a másik a túlzott félénkség, bujkálás). A stresszforrás megszűnésével általában a halak viselkedése is normalizálódik.

2015. ápr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. ápr. 14. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!