Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akváriumhoz való...

Növényes akváriumhoz való külső szűrőt halas akváriumhoz hozzá lehet kapcsolni?

Figyelt kérdés
Pl. ha a szűrő töltetet kicserélem. Mi a külömbség a szűrők között?

2015. ápr. 20. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A külső szűrődet felhasználhatod bármilyen akváriumhoz.


Nincs ráírva, hogy az csak növényeshez használható - azt maximum te találtad ki, vagy esetleg a bolt ahol vetted.

2015. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Simán, a lényeg, hogy a szűrő passzoljon az akvárium méretéhez és "tartalmához", illetve a "tartalom" a szűrőhöz. Én mindenképpen tennék bele siporaxot, halas akvához annál szerintem nem nagyon van jobb töltet.
2015. ápr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem én találtam ki :)

Errol a szurorol lenne szo:

[link]

Kezdo vagyok még nagyon az akvarisztikában, nem minden fogalom egyertelmu eddig...

2015. ápr. 20. 18:21
 4/7 A kérdező kommentje:
...es még nem vettem meg, inkább kérdeztem :)
2015. ápr. 20. 18:23
 5/7 Pendulum92 ***** válasza:
A növényes akváriumokhoz való szűrőknek rendelkezniük kell egy különleges, nehezen meghatározható spirituális, misztikus energiával, amivel képes megfelelően megszűrni egy növényes akvériumot. Enélkül nincsen növény akváriumban, igazából aki enélkül tölt vizet egy növényes akváriumba, bűnt követ el, és halála után Amano személyesen gondoskodik a tüzes pokolba kerüléséről.
2015. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szűrő az szűrő nincs különbség, keringeti zárt rendszerben a vizet, ennyi.


Amire te gondolhattál az a töltet, abba van különbség, példa rátettem az előszűrős szűrőmet az akvára, 1 hét, és eltűnt a víznyomás, eltömődött a szűrő, kivettem az előszűrő szivacsokat azóta nincs gond, hónapokig bírja 1 hét helyett.


A másik a bio töltet, növényesbe golyó forma anyagokat használnak amik kötött alig van rés, ezek szintén kerülendők nagytestű halak mellett, sűrűn kell tisztítani a szűrőt.

Jobb szeretik halas akvában a gyűrű forma anyagokat, példa siporaxot. A siporax felülete érdes, kívül, és a henger belsején is megtapad a szennyeződés, formájából adódóan rengeteg szennyeződést megfog, de közben szabadon áramlik a víz, a hengerek között.


Röviden, minél nagyobb az akva terhelése, minél többet etetsz, annál lazább és több szűrőanyag kell.

Apró rajhalaknál maradhat az előszűrő szivacs.


Nagytestű halaknál jobb, ha a bejövő vizet henger alaku előszűrő fogadja, erre legtöbben kerámiát használnak, van akinél, példa nálam is siporax van alul.

2015. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Növényes akváriumba patent vízminőség kell különben jön az alga, ezért durván túl van méretezve a szűrés egy halashoz képest. Egyébként semmi különbség.
2015. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!