Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztul el a minitariszn...

Tímea Sütő kérdése:

Miért pusztul el a minitarisznyarák nálam?

Figyelt kérdés
tegnap vettem 2fiut és 3lányt,az egyik fiú már csak alig él.a víz 26fokos,édes és 54l-es az akvárium amiben vannak,hal nincs.

2015. máj. 24. 12:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ki tudnak menni levegőzni?
2015. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kell nekik egy kis kimászó kő, vagy valami.

És a vizüket meg sózni kell, 10 literre kell egy evőkanál tengeri jódmentes só. De először ne rakj bele egyből 5 kanállal, csak szépen fokozatosan sózd be.

2015. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Platypus ***** válasza:
Mondjuk először nem ártana tudni, mi az a "minitarisznyarák". Mert lehet hogy só kellett volna neki, de az is lehet hogy valójában őserdei faj aminek szárazföldön a helye.
2015. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Például akvaterráriumban kéne tartani.
2015. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
a vizük még nem sós,de kimászni ki tudnak a szárazra mert ezek félig víziek félig szárazföldiek,csak a só hiánya miatt képesek elpusztulni egy nap alatt?
2015. máj. 24. 17:07
 6/17 Platypus ***** válasza:
Nem, a só hiánya nem öli meg őket hirtelen. Viszont ha olyan faj, aminek nem kell só, a sózással még több gondot csinálsz. Le kéne fotóznod a rákokat és az akváriumot is, mert így csak találgatni tudunk.
2015. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tartottam törpetarisznya rákot, hogy csak kb 5 cm magas vize volt, pici sót tettem a vízbe, és nagyobb sóderkövekre mászott fel. Abban elvolt évekig. De egyedül volt. Az enyém ilyen volt kinézetre. Tied is ilyen?

[link]

De vigyázz, mert ezek összeverekednek és megölik egymást, ha többen vannak és hát gondolom a két hím verekszik.

2015. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
igen ilyenek.nem veszekszenek,mert nagy helyük van.60cm hosszú,30cm magas és 30cm széles az akvárium és egy épületrom van a közepén amire ki tudtak menni,voltak is kint többször
2015. máj. 24. 22:12
 9/17 Salx Narval ***** válasza:
Egyszer régebben én is belefutottam egy törpe tarisznyarákba, akkor még semmit nem tudtam róla, az eladó azt mondta, hogy édesvízi, halakkal tartható és nem kell neki kimászó sem, valamint 2cm nagyra nő. Na ebből semmi sem volt igaz mint később kiderült,sőt mondhatnám mindennek az ellenkezője igazolódott.:D Kénytelen voltam készíteni egy akva terráriumot ha már voltam olyan balga és ismeretek nélkül megvettem.:D Ahány rákod van annyi barlang kell, az nem baj ha több is van, ez nagyon fontos dolog pláne ha többen vannak ugyanis vedléskor simán felfalhatják az éppen kiszolgáltatott példányt. Továbbá kell egy nagyobbacska vasfa, hogy korhadék anyaghoz juthassanak és jó ha van egy kiemelkedő homokos partrész is a köveken gyökereken kívül. Az akváriumra kell egy szúnyogháló, mert szökősek, a vízhez kell egy kis tengeri só és minimum 26 fokos víz. Én 28fokos vízben tartottam az enyémeket, mert ugye vettem még párat, ha már beruháztam. Ha lecsípnék egymás ollóit, nem kell megijedni, 1-2 vedlés után visszanő. A levedlett páncélt ne vedd ki a vízből, had egyék meg.
2015. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Platypus ***** válasza:
Ez így eddig nem magyarázza a hirtelen halált. A várrom kevés kimászónak, de ebbe nem halnak bele egy nap alatt. Nem használtál valamilyen akváriumi vízkezelő vegyszert? Mivel etetted őket? Milyen szűrőd van?
2015. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!