Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az oka, hogy 3 napja...

Mi lehet az oka, hogy 3 napja vásároltam két guppit és ma reggelre fel volt fordulva/még lélegzik/? Mostanában vásárolt guppik hamar bemondják az unalmast Más is tapasztalja ezt a jelenséget a guppiknál?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 09:54
 1/9 kutyusimádó válasza:
A halak azt szokták tettetni, hogy halottak. Lehet hogy ezt csinálja, de nem biztos. Biztos van valami állatos oldal, ahol ezt meg tudod nézni vagy a kisállat kereskedésben biztos tudnak rá választ adni! ;)
2015. jún. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan döglenek a halak akkor onnan ne vegyél többet,én is jártam így.nálam a guppik szépen szaporodnak a 200 literes nem is elég nekik kellett vennem egy 72 litereset is :-)
2015. jún. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 hónapja vettem guppit az 1 hónapig volt.most helyette vettem kettőt pár napja és az egyik lett ilyen/szegény már meghalt azóta/. lehet beteg tenyészetből vannak?
2015. jún. 6. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze, simán benne van a pakliban. A nagynénémtől kapott guppik és azoknak az utódai élnek és virulnak (azok közül a legutóbb egy nőstényem 3 évesen pusztult el), időnként veszek "színesítésként" két-három darabot az akváriumba melléjük, de azokat idővel (pár hónap, max. egy év) mindig pótolni kell:(

Mondjuk mindig valami különlegesebb kinézetűt veszek "díszítésnek", azok nyilván túltenyésztettek:( Pedig igyekszem megbízható helyről választani, mégis...

2015. jún. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hány literes az akvárium?

milyen a szűrés?

milyen növények vannak benne?

milyen a talaj?

növények?

milyen más élőlény van mellette?

2015. jún. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet.

1. beteg halakat vásárolsz, nem nézed meg mit veszel.

2. van egy betegség az akváriumodban, és bármi amit beleteszel elkapja, csak nem figyeled a tüneteket

3. az akváriumod kicsi, a szűrésed gyenge és ahhoz képest sok halat teszel bele, ezért elfogy az oxigénjük, vagy ammónia mérgezést kapnak. Felgyülemlik a sok ürülék és vizelet, és nincs elég baktériumkultúra, ami lebontaná. A leggyengébb szép lassan megfullad, vagy megmérgeződik.

4. Az is lehet, hogy túl sok kaját adsz nekik, a maradék elkezd bomlani a vizükben és attól romlik le a víz.

5. vagy olyan kajával eteted, ami mérgezést okoz, vagy bélgyulladást.

2015. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az akváriumommal semmi gond. rendszeres vízcsere, tesztelés minden héten. különben a többi hala jól van Platti, márnák. nem hiszem,hogy én csinálnék valamit rosszul. 4 éve akvarisztikázok és eddig minden rendben volt. előfordult helelhullás,de legalább 1 évig vagy többig minden oke volt.most a hónap alatt 2 guppim is elpusztult és ez furcsa. ezért kérdeztem,hogy mi a véleményetek.
2015. jún. 6. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:
akkor rossz helyről hozod őket
2015. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet öreg víz szindróma, a rejtélyes elhullások hátterében átlag az van, ha betegségre nem utal semmi.


Az a lényege, hogy az akváriumból hetente cserélsz x%vizet a többi benne marad, mondjuk 30% a csere, akkor 30% nitrát, foszfát, növénytáp összetevő, nehézfém van eltávolítva, ez akkor elég, ha nem képződik a legközelebbi vízcseréig több, vízcsere után ugyanannyi mindennek a szintje, mint előző vízcsere után.

Feltételezzük, hogy a 30% nem elég akkor hétről hétre halmozódnak a szerves, szervetlen vegyületek, némelyik toxikus szintet ölthet, van amihez a halak menet közben hozzá szoknak az új lakók viszont nem.

Beles halaknál mindig probléma a nitrát, főleg ha száraz táp van, a megemésztéséhez folyadék kell, aminek ha magas a nitrát tartalma, a gyomor baktériumai nitritre bontják, bekerül a vér áramba, gátolja az oxigén felvételt, ergo nitrit mérgezés szokott lenni.


Régi akváriumoknál van egy íratlan intézkedés sor, ha uj halak jönnek.

3 nappal előtte szűrőtakarítás

előtte nap vízcsere

a halak egy vödörbe a kereskedés vizével, majd sok, sok, apró dózisban akváriumból víz rájuk, kb 3 óra, utána mehetnek az akvába.

koplaló nap, majd folyamatosan emelni a kaját, a kereskedésben kiéheztetett halak vannak, leépült bél flórával, sokszor nagy esélye van a bélgyulladásnak, vagy a hasvízkórnak.


Fogalmam nincs ki, hogy csinálja, én még az internet előtt óta csinálom így, soha nem volt pusztulás, nekem egy öreg szaki magyarázta.

2015. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!