Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Márványráknak kell kiülő az...

Márványráknak kell kiülő az akváriumban, vagy egész életét vízben éli le?

Figyelt kérdés

Bár nem tudom kell e neki, de ha nem muszáj, azért ajánlott esetleg?

Milyen növényt lehet tenni az aksiba, amit nem eszik meg?

Fodros levelű vízikehely esetleg? (tapasztalatom, hogy azt semmilyen hal nem eszi meg, még azok sem, amik a többi növény igen)



2015. jún. 14. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs szűrő és mély a víz ajánlatos valami vízből kilógó dolgot betenni aminek az oldalára fel tud menni, ki nem fog mászni valószínűleg de levegőzni a sekély vízbe kimegy ha nincs elég oxigén a vízben, nagy az esély hogy megeszi a vízikelyhet is, esetleg az anubiast nem bántja de erre sem vennék mérget.
2015. jún. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dioxyde ***** válasza:
nem mászik ki ...a növényeket meg bármit belerakhatsz tönkre vágja vagy megeszi...
2015. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az akváriumod 40 cm magas, akkor olyan 15 centit hagyj felül szárazon, ne töltsd tele vízzel, mint pl ez:

[link]

Legyen lehetősége kidugni a fejét a vízből, ha akarja.

Volt régen folyami rákom, az egyszer kimászott a szűrő műanyag csövén, és a fürdőszobában sétált, úgy találtam rá. Volt kubai kékrákom is, az nem mászott ki. De szerintem ezek a rákok hasonlóan viselkednek. A folyami ráknak egy külső szűrő volt betéve, rá volt húzva egy szivacs. Ezt a szivacsot addig szobrászkodta, amíg elfogyott. Az akvárium pedig tele volt szivacs darabokkal. Én vizi hortenziát tettem bele, mert ha elvágja, az még képes újranőni, darabokból is.

2015. jún. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg jávai mohát. Annak édesmindegy hány darabra szabdalják, nem döglik ki.
2015. jún. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a hozzászólásokat!

Több helyen olvastam, és mondták, ha van levegőztető (mert van) akkor nem kívánkoznak kimászni, így nem muszáj kiülő.

Növényekkel nincs gondom, annyi terem a többi nagy akváriumban, hogy tőlem apríthatják naphosszat :-)


Ma megjöttek, hárman vannak, kb. 5-6 centisek, szépek, aktívak.

2015. jún. 16. 17:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg, nem tudnak megszökni, még ha akarnának is, mert a tető teljesen lefedi az aksit. :-)
2015. jún. 16. 17:52
 7/9 Dioxyde ***** válasza:
Ne írjatok már hülyeséget teljesen víz alatt marad nem mászik ki nem dugja ki a fejét:D
2015. jún. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dioxyde ***** válasza:
Az viszont igaz,hogy kimászhat az akváriumból szal teljesen le kell fedni.
2015. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dioxyde ***** válasza:
Na összegezve mert lehet félreérthetően írtam nem kell neki kimászó víz alatt marad nem mászik ki...viszont ha nincs jól lefedve az akvárium kimászhat belőle szűrő,fűtő vezetékén keresztül...nem tudom miért csinálják nálam a kék rák mászott ki aztán el is pusztult...márványokról csak annyit,hogy megfelelő búvóhely legyen számukra mert leharcolhatják egymást elég agresszívak,több búvóhely legyen mint ahány rákot tartasz,bár nálam 112 literben voltak 4-en egyik egyik olyan agresszív volt megölte a többit egy este alatt.
2015. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!