Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi"teremhetett" a medencében?

Mi"teremhetett" a medencében?

Figyelt kérdés

Múlt héten is nagyon meleg volt, ezért kitettem az udvarra egy ilyen kis műanyag, kagylóalakú medencét a kutyáimnak. Belementek, pancsoltak, elvoltak, aztán a medence el is lett felejtve, ott maradt egymagában. Mindennap locsoltunk, ezért csurig tele lett vízzel, viszont már a kutyák sem mentek bele, mert 1-1,5 hét alatt tiszta alga meg kosz lett, a színe is inkább a sárga felé húzott. Ma, amikor ki akartam önteni, észrevettem, hogy valamik úszkálnak benne! Ilyen nagyon-nagyon kicsi, 2-3 milliméteres kis valamik, a méretükhöz képest nagy fejjel, és a farkuk felé vékonyodó testtel. Össze-vissza úszkáltak, rengetegen voltak, csak úgy hemzsegtek. Mi a fenék lehettek ezek?

(Végül kiöntöttem őket, remélem semmilyen hasznos élőlénynek nem ártottam.)

Szóval, szerintetek?



2015. jún. 15. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Képet tudnál küldeni? Abból könnyebb lenne megmondani
2015. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szúnyog lárvák, esetleg ebihalak.
2015. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a víz felszínén úsztak, akkor jó eséllyel szúnyoglárv voltak a drágák és most sokan háladalt zengenek neked a világon :D Ha meg mászkáltak az alján akkor szitakötő-lárvára tippelnék. Vaaaagy, ha nem rovar volt és úgy nézett ki, mint a spermiumok akkor ebihalak lehettek, ami annyira nem örvendetes.
2015. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dioxyde ***** válasza:
Lehet ebihal volt nálunk is van a kerti tóban rengeteg. Ha az volt akkor... Magyarországon minden hüllő és kétéltű védett szal .....:)
2015. jún. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna előbb kérdezni, lehet ebihalak voltak. :/
2015. jún. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Képem az sajnos nincsen, de mindenkinek köszönöm, aki normális választ adott! :) Viszont azt nem vágom, hogy ha nem volt béka, akkor hogyan lehettek volna ebihalak?

(Nem vagyok biológus [még :D] légyszi ne harapjátok le a fejem, hogy nem tudom.)

2015. jún. 16. 06:24
 7/10 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező, ahhoz nem kell biológusnak lenned, hogy megnézd milyen a békalárva, ill a szúnyoglárva, beírod a keresőbe és már jönnek is a képek.:D Az a legegyszerűbb ha te azonosítod be, te láttad őket, mi csak találgatni tudunk.
2015. jún. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dioxyde ***** válasza:
Én város központjában lakom mégis mindig ide találnak a békák ment 3 nap esténként a kuruttyolás lett is csomó ebihal :D
2015. jún. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom hogy cyclopsok jelentek meg a vízben, ezek alsóbb rendű rákok, bármilyen vízben képesek megjelenni akár tócsákban is, ugyanis a petéik tartósak és évekig bírják víz nélkül, a szél pedig felkapja a kiszáradt tócsa porjából és elviszi messzire, majd ha vízzel érintkezik kikel és rohamosan fejlődni valamint szaporodni kezdenek. https://www.youtube.com/watch?v=WSNVbHlhI9c a testük egyébként csepp alakú, van olyan faj amelyik fehér van amelyik vörös és van zöld is.
2015. jún. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Szerintem, tutira nem ebihalak voltak.
2015. jún. 17. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!