Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használt akvárium tökéletes...

D.S.Anett kérdése:

Használt akvárium tökéletes helyreállításában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Röviden:3 hete vettem egy 112L-es használt akváriumot.Az első vízcsere hétfőn történt, 50% 1 napot állott csapvízzel. Azóta bezavarosodott a víz, majd nagyjából le is tisztult. Viszont a levegöztetőnél apró összefüggő buborékok vannak,mintha habozna. Miért? A vizem soha sem kristálytiszta, miért? Mit tegyek hogy az legyen? Az első feltöltésnél nem állott csapvízzel töltöttem fel, minimális zavarosodás volt, de szépen letisztult. vagyis ilyen apró koszok úszkáltak a vízben, de rájöttem, hogy az aljzat tiszta mulm és kosz. Ennek hevében , és a tiszta víz reményében átporszívóztam a talajt 50% vízcserével egybe kötve hétfőn, de szerintem még rosszabb lett mint volt.....

2015. júl. 10. 10:46
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Kedves Anett, azzal kellett volna kezdened, hogy alaposan átmosod a talajt, valószínűleg attól zavaros a vized, hiszen ennyi idő alatt más nem igen jöhet szóba. Szűrőd is van ugye, nem csak levegőztetőd? Két dolgot tehetsz vagy kiszeded a talajt és átmosod, vagy többször alaposan átporszívózod és cserélgeted a vizet, a maradékot kiszedi a szűrő. A buborékokkal nem kell foglalkozni megszűnik idővel. A halakkal még várnod kell pár hétig, viszont ha átmostad a talajt a növények már mehetnének bele. Hetente csinálj 30%-os vízcserét és tegyél a szűrőbe egy csipetnyi haltápot, ez a bontóbaktériumoknak kell.
2015. júl. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy bejáratott akvárium volt, halakkal, növényekkel, mindennel kompletten vettem. Ja és kb. 10 cm vízzel, másképp nem is tudtuk volna elhozni. Természetesen szűrőm is van, sarokmattennel. A vizem viszont mégse szép tiszta..... akkor annyi elég h hetente 20-30 %-ot cserélek, porszívózással egybe kötve? És várom hogy letisztul?
2015. júl. 10. 12:05
 3/7 anonim válasza:
Csak járasd... 3-4 nap alatt rendesen letisztul! A vízcserék felkavarják, amúgy hetente valóban elég 1x cserélni 20-30%-ot.
2015. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
milyen a szűrő?
2015. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy normális szűrővel bármilyen porfelhő letisztul pár óra alatt. Ha meg nincs normális szűrő, akkor várhatod, hogy leülepedjen a talaj, akár egy hétig is.
2015. júl. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát így más a helyzet, az alapos porszívózás csinálhatod de részleges vízcserét, csak heti egy alkalommal csináld. Sajnos ki kell várnod amíg a szűrő és a porszívózás megszünteti a zavarosságot,a többszöri vízcsere betelepített akváriumnál nem jöhet szóba. Egy jó szűrőnek valóban hamar ki kell tisztítania a vizet, egy éjszaka alatt mindenképp.
2015. júl. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen a szűrőbe sem kell tenni halkaját, azt hittem most indítod és steril minden.
2015. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!