Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Régi vágyam teljesítettem be, és végre összeraktam egy akváriumot.


50 literes, bazalt és bányakavics keverék van az alján 2-3 centi vastagon. Az akvárium fele tele van élő növénnyel, hínár és sajnos nem tudom mi a neve, kis leveles zöld cucc, gyökere is van (húú de amatőr :) ) 1es kategóriájú növényeknek voltak jelölve a kereskedésben. Aquael mini plus vízszűrőt használok és szintén aquael típusú melegítőt.

Mielőtt beraktam a halakat hagytam állni az egészet 1 hétig. A víz 26-27 fokos, kb 7,5es phjú.

2 anci van benne illetve Gömbmolly, dalmatamolly és black molly. 3-3-3db.


Tegnap este raktam be őket akkor tök jól elvoltak. Ma este hazaértem munkából és lttam hogy pipálnak. Gyorsan cseréltem a víz kb30%át. Ill feljebb hoztam a szűrőt hogy jobban "keverje" a vízfelszínt.


Ez volt kb 1 órája, azóta 1-2 még mindig pipál 1-2 szinte mozdulatlanul "fekszik" az akvárium alján a többi pedig úszkál ide oda sebesen?


Mit ronthattam el? Túl sokan vanna? Meg fog halni amelyik nem mozog? Mit tanácsoltok a továbbakra?



2015. szept. 7. 21:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha ezt az 1-2 hetet túlvészelik valahogy akkor megmaradhatnak vagy mindenképp vigyem vissza őket?
2015. szept. 8. 10:07
 12/18 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem, ha beindul a szűrő akkor ideiglenes lehet nem lesz gond, de ahogy nőnek a halak, több méreganyagot termelnek, akkor ismételten lehet probléma belőle.
2015. szept. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 hadevla ***** válasza:

Szia!

A szűrőd valóban kicsi, én inkább aquael fan2-őt ajánlok.

Halak terén pedig hosszú távon kell tervezni, mert sok évig elélnek jó körülmények között. Ha jobban is lesznek a halaid, akkor később ismét gond lehet a gyenge immunrendszerük miatt, amit a víz túlterheltsége okoz. Plussz ahogy azt már előttem leírták, idővel kicsi lesz nekik ez az akvárium. Nézegesd a diszhal.info-t, ott mindent megtalálsz a halak igényeiről.

2015. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 bnori2005 válasza:
Minél hamarabb vegyél bele egy levegőztetőt!
2015. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ez a szűrő levegőztet is. Elvileg, bár már nem bízom benne. Fodrozza az egész akvárium vízfelszínét.


VEgyek bele porlasztót is? Milyet javasoltok?

2015. szept. 8. 21:45
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem kell bele, a mérgezéstől pipáznak.
2015. szept. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél bele még egy fan1-t legalább, a mostani mellé, azon is ki lehet cserélni a szivacsot nagyobbra, vagy egy atman powerhead-et.
2015. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Most nem keresek rá, emlékezetből a fan1 20cm magas, a fan2 25cm, még jó az eheim pick-up 2010 23 cm magas, meg kell nézni magasságra melyik fér be, mondjuk 54 literbe, ami 30 cm magas sokan tettek 23cm magas 2010-et, nincs panasz rá, ez itt a gy.k oldalon több 100 kérdezőt jelent.


A fan1 inkább 30literbe, a fan mini 20 literbe jó, tartósan jó vízminőséget szavatolnak.


Nálad a szűrés gyengesége mellé a fő probléma a korai betelepítés, baktérium kultúrával 2-3 hét, nélküle 3-4 hetet kellett volna várni a halakkal, kell hagyni időt, hogy az akva beérjen, elszaporodnak a baktériumok, nélkülük a halakat mérgezi, a saját ürülékükből felszabaduló ammónia, majd a nitrit.

2015. szept. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!