Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fénycső növényes garnélás...

Mózes Adrián kérdése:

Fénycső növényes garnélás akváriumba Tudnátok ajánlani nekem t8 15w os csövet? Low és közepes igényű növényekre? (később garnélák is lesznek benne)

Figyelt kérdés

70 l akvárium benne kb 60l víz.

szűrés: Eheim 2252 PowerLine XL belső szűrő de jön a szervízből még a hydor prime 30 is nemsokára mellé.


én erre gondoltam:

1. [link]

2. [link]



2015. szept. 13. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

inkább ez:

[link]

2015. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tomaszcool ***** válasza:

Egy 15W-os SYLVANIA GROLUX fénycsövet én tettem már be egy 15W-os DayLight mellé egy bruttó 54 literes aksiba és elég macera volt. Algásodtam kissé és elég soká tartott volna beállítanom mellé a tápozást és a világítás mennyiségét az akkori tudásommal. Jelenleg 2db 15W-os fénycső van üzemben (egy, a szetthez kapott gyári és egy, az #1 kommentelő által ajánlott) és így kb minden oké.


Ha csak 1db csöved lesz, és nincsenek fényigényes növényeid, akkor szerintem teljesen megfelelő választás lenne egy DayLight fénycső (az #1 kommentelő által ajánlott teljesen megfelelő). Egyedül a GROLUX növényes cső mellett elég vöröses és tompa lenne az akvárium megvilágítása (tapasztalat). Bár ~60 literre kevéskének tűnik ez a 15W.

2015. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2x 15w ról beszélünk tehát kettő cső kell majd.
2015. szept. 15. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:

2 darab nappali fénycsővel jársz a legjobban, 3 fénycső esetén szokás 1 növényes fénycsövet tenni, de akkor sem fontos.


6000-6500 kelvines fénycsövet vegyél villamossági boltban, nem kell akvarisztikába venni, meg ott átlag nem is tudják miről van szó. 860-865 a száma a csöveknek, azt vedd amelyik van, jobb az ára például.

2015. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. szept. 17. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!