Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A garnélák érzékenyek a...

A garnélák érzékenyek a carbora a folyékony szénre?

Figyelt kérdés

mert gondoltam kipróbálom a növények miatt vettem ilyen neptunos liqui carbot próbaképp


[link]


aztán tegnap nyomtam bele hígítva fél millit ma is lámpa kapcsolás után egy felet... aztán néhány órával később megint egy fél millit és a red cherry garnéláim szinte azonnal elkezdtek rángatózni pedig hígítva adtam... pár darab el is pusztult... szívem szakadt meg... mégis miféle lötyi ez? vagy sokat adtam volna 50 literhez? kálium van még benne a szénen kívül mégis mit csináljak lehet egyáltalán vmit h ne pusztuljon el több garnélám?



2015. okt. 29. 18:41
1 2 3
 1/29 Pendulum92 ***** válasza:
Nem szeretik, általában hozzá kell szokniuk, de a vérbeli garnélások fél adagnál többet nem adagolnak amúgy sem. Biztos nem egészséges számukra, szerintem ne erőltesd, ha félted őket.
2015. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Mózes Adrián ***** válasza:
Ez a mennyiség amit adagoltál szinte semmi, viszont nem ismerem az általad vásárolt terméket. Én napi 3ml adagolok reggelente 60l re egy növényes garnélás aksiba. Mondjuk én easy life carbot használok ajánlom neked is ezt a terméket mert megbízható.
2015. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
félteni féltem őket de szeretnék kicsit szebb növényzetet, de nem tudom h hol a határ vagy mégis mi váltotta ki ezt? mert elvileg 6 óra múlva kimegy a vízből ez a szén nem? és tegnap fél millitől semmi bajuk nem volt ma meg azt hiszem olyan 4 óra után adtam a következő adagot... hogyan lehet őket hozzá szoktatni? úgy hogy ne vágjam ki a biztosítékot mennyi lehet 50 literre a mennyiség amit biztos h elbírnak? egyébként a törpe szívóharcsákra milyen hatással van ez a cucc?
2015. okt. 29. 18:52
 4/29 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem ismerem ezeket a csodaszereket, de valamelyes biológiai és kémiai szakmai tudással rendelkezem és pár évtizedig volt akváriumom is. Csodálattal adózom, hogy a technika és az üzlet mennyire betört erre a területre. Viszont gyakran nem értem a felhasználókat, hogy miért nem keresnek utána a szakirodalomban (biológia, biokémia, akvarisztika), miért dőlnek be folyamatosan a reklámoknak, miért hiszik el, hogy a reklám mögött valódi szaktudás és felkészültség van. Ha az akváriumi állatok hangot lenének képesek kiadni és az az emberek meghallanák, hát halálhörgéssel lenne tele a világ.

Már a jelzett folyadék elnevezése és gyenge használati utasítása is figyelemfelkeltő. Folyékony szén, olyan nem létezik. Legfeljebb folyékony széndioxid forrásként tudnám feltételezni és azt hittem, hogy nocsak valóban arról van szó ? Ugyan már, ez egy valamilyen oldható karbonátot tartalmazó oldat, aminek az összetétele fel sincs tüntetve, hasonlóképpen a jellemző tulajdonságai (pH, sűrűség, koncentráció stb.) sem. Hogyan szabad egy ilyen oldatot belecsepegtetni élő állatot tartalmazó vízbe ?! Ez olyan,mint ha valaki az utcán odaadna egy kis üveg italt, hogy nesze idd meg, ne kérdezd mi van benne és jól érzed majd magad utána !

A gerinctelen állatok nagyon érzékenyek a víz összetételének változására, vizibolhákat korábban kiterjedten használtak mérgező anyagok jelenlétének kimutatására. Mivel idegen nyelvű oldalakon sem lehet megtalálni az oldat összetételét, legfeljebb azt az általános jellemzést, hogy számos nehézfémet és nyomelemet tartalmaz (ismeretlen koncentrációban), ezért én személy szerint biztosan nem merném használni. Sajnos ezeket a szereket nem kötelező állategészségügyi szempontból vizsgálni és ellenőrizni, ezért szinte bármit el lehet adni. Szépen fejlődő növényzetet megfelelő talajszűréssel, a hőmérséklet és a fényviszonyok beállításával el lehet érni, még tápanyagok dúsítása is elképzelhető, de az állatok mást kívánnak, mint a növények. A növények többnyire felveszik az összes nehézfémet, sokkal nagyobb koncentrációt képesek felhalmozni a testükben, mint az állati szervezetek, amelyek éppen ellenkezőleg: nagyon érzékenyek a nehézfémekre, mert azok légzésbénítók. Azt se értem, miért a fény lekapcsolása után történt a becseppentés. Hiszen sötétben a növények is széndioxidot termelnek és oxigént használnak fel, az állatokhoz hasonlóan. Ezáltal a vízben a karbonát koncentrációja fokozódott, az oxigén szint meg csökkent.

2015. okt. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Pendulum92 ***** válasza:

A 65%-os talajszűrős bácsira ne figyelj, általában néhány témára beböffent valamit, mindent szíd ami új, és nem használták már 50 éve, aztán ha írsz neki itt nem válaszol, mert nem nézi meg a megválaszolt kérdéseit.



A liqui carbóra valóban tévesen használják, hogy folyékonby szén. Ha azt mondjuk, hogy a növények által felvehető, folyékony, szerves(széntartalmú) folyadék, akkor közelebb járunk az igazsághoz. Egészen pontosan glutáraldehid van benne, vagy annak valamelyik izomerje.


Hogy szükséges-e valóban? Ez a téma legkérdésesebb része, nem ettől lesz szép a növényzet, hanem a fény és a tápanyagok egyensúlyátúl, a növények igényeihez mérten. Kicsit talán gyorsít, és robusztusabbá teszi a növényzetet(én még nem tapasztaltam), de erre alapozni felesleges, csalódni fogsz., ha enélkül nem szép a növényzeted, ezzel sem lesz az. Kivétel, ha épp káliumhiányosak voltak a növények.

2015. okt. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Én feribácsival szemben tápozok rendesen, és néha carbot is toltam, az eredménye az, hogy a gerincesekre, gerinctelenekre mérgező anyagok szintje alacsonyan marad, és példa a garnélák szaporodnak mint a rosseb, a másik negatívum a halak életkora, ebben a szutyok nitrogénvegyületektől mentes vízben sokáig élnek a halak, tehát nem való a 65%-os 4-es válaszolónak, mert nincs az a filing mint 60 éve, hogy mehetünk minden évben halakat venni.

Én tegnap vettem kék neonokat a 4 éves neonok mellé, akiknek papiron már lassan leáldozna, és mellé hoztam a neonok volt helyére endler guppikat, pénzembe nem került, vittem garnélákat, meg növényeket, azokra cseréltem, illetve még a 75 literesemből be tudtam adni 100 db garnélát, legalábbis a csapdába gyűjtöttek számát ennyibe állapítottuk meg, 7 darab garnélával indultam, most van vagy 500

2015. okt. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Csak, hogy ne a levegőbe beszéljek, 6 garnélával kezdtem, most ilyen menyiségek vannak: [link]
2015. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
szépnek mondható végül is a növényzetem a ceratopteris silicosa szétnövi az akváriumot igaz néhol sárgul kicsit és a lentebbi régiókban nagyon ritkán előfordul h a szára elrohad de gondolom h ott már nem kap elég fényt de ha rendesen ritkítom nincs ilyen probléma kb 2 hetente nyírni kell... a másik növény pedig a fenyő moha vesicularia montagnei mohához képest elképesztően gyorsan nő és nagyon mély zöld a színe... a vallisneria hozza folyamatosan az új hajtásokat aztán bebarnul vagy be se barnul de lyukas lesz a levele és eldobja magáról és némelyiken megjelent az ecset alga ugyan ez a helyzet az anubiassal is nem nagyon nő és az indáit a kisebb fajtának elkezdte belepni ez az alga... aztán van még a bacopa látszólag vele semmi baj növöget de elképesztően lassan 50 literes akva 32 centi magas 30 wattos t8 világítás mi a probléma? egy héten kap 1,5 milli happy life happyplantot 3 részre osztva az ecset alga miatt csökkentettem ennyire... mégis mit kéne tegyek? eléggé kétségbe vagyok esve h az indulásnál és egy évig egy semmi algám nem volt a növényeken se hiánytünet se semmi negatív az élővilággal úgyszintén semmi probléma és nem tudok erre a problémára megoldást főleg h most megtizedelődött a garnéla állomány ez most keményen odab*szott nekem
2015. okt. 29. 21:06
 9/29 tomaszcool ***** válasza:

Sajnos én is azt tapasztaltam, hogy a garnik érzékenyek a carbora. A fórumokon azonban megoszlanak erről a vélemények.

Én dús növényzet mellett 0.5-0.6 ml-t adagolok minden reggel jól felhígítva. Mikor ezt megemeltem kb 1 ml-re, másnap reggel 2 gyönyörű yello fire garnim is elpusztult. Az egyik kimászott az akiból, a másiknak nyoma veszett, valamint napi szinten 1-1 red cherry is holtan feküdt az aljzaton.

2015. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nekem is döglődtek a növényeim csatlakozz a low tech coporthoz a két admin nagyon vágja [link]
2015. okt. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!