Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór után mennyi idővel...

Darakór után mennyi idővel merjek telepíteni új halakat?

Figyelt kérdés

Úgy két hete történt. Először sóval és hőmérsékletnöveléssel kezdtem kezelni, de 24 óra alatt egy három héttel korábban telepített komplett raj elpusztult. Aztán tettem bele Parakillt (egyrészt addigra tudtam beszerezni, másrészt, ha lehet, szívesen elkerültem volna a vegyszeres kezelést), mert maradt még benne 3 guppi, azok megmaradtak.

Mennyi ideig várjak új halak vásárlásával, és hogy készüljek fel a fogadásukra?



2015. nov. 17. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium? Kik a lakói? Milyen a szűrés? Ezek az adatok nélkül nem lehet releváns választ adni. Lehet így is túl vagy már telepítve.
2015. nov. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi köze az általad feltett kérdéseknek ahhoz, hogy a darakór meddig lehet veszélyes, hiszen nem azt kérdeztem, hogy milyen halakat telepítsek, hanem, hogy mikor!

Egyébként írtam, hogy 3 db guppi maradt élve, azok vannak benne és annyi. (Amúgy 54 literes, Hydor szűrővel (450 l/h-s a maximum teljesítménye, de úgy 60%-on megy), sok növénnyel, és a guppik mellett egy nano-halraj volt benne - nem volt túltelepítve.)


De amúgy kösz, hogy legalább vetted a fáradtságot, és elolvastad a kérdést és volt benned segítő szándék!:)

2015. nov. 17. 10:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem ,mert a darakórt nem maguktól kapjál el, stressz okozza, amit pedig a rossz tartási körülmények.

Azert kérdeztem, mert ha valamit nem jól csinálsz akkor megint betegek lesznek a halaid. Parakillt is feleslegesen használtad, vegyszer nélkül is 100 % os biztonsággal kiirtható ez a kór. Ha eltűnt a betegség, én még 2-3 hetet várnék az új halak telepítésével.

2015. nov. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, erre voltam kíváncsi.

Elég régen vannak különböző akváriumaim, tudom, milyen hal mibe való és mibe nem, és nem telepítek túl. Azért tettem fel a kérdést, mert eddig ez szerencsére elkerült, és bár az elmélettel tisztában vagyok, érdekelt mások gyakorlati tapasztalata.

Mivel pár hete nálam lévő raj esett áldozatul, szerintem eleve gyenge volt az állomány (pedig "bejáratott" helyről hoztam őket).

Mint írtam, először én is sóval + meleggel próbálkoztam (a kedvelt elmélet, ugye), mert én is el akartam kerülni a parakillt, mint bármilyen más vegyszert, de semmit sem ért, az egész raj 24 órán belül elpusztult, és a 3 régi guppim is tiszta pöttyös volt már. A parakill, bár nem eszményi megoldás, most meggyőződésem, hogy megmentette az életüket. (3 különleges színű guppi, két-három évente látok hasonlót, nehezen tudtam volna pótolni őket, arról nem is beszélve, hogy élőlények!!!)

Még egyszer kösz a választ!

2015. nov. 17. 11:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen halakról van szó? Mert a darakór lassan öl , és pláne nem viszi el 24 órán belül az egész rajt. Nem ismerem szerencsére ezeket a gyógyszereket, de nem a parakil miatt pusztultak el? Gyanús,h alkalmazása után 24 órával az egész raj eltűnt.
2015. nov. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, efelett átsiklottál:

"...a komplett raj elpusztult. AZTÁN tettem bele Parakillt..." - hogy a már szintén tiszta pöttyös 3 guppim megmaradjon - Bár a felvetés kétségkívül jogos, én is aggódtam a vegyszerezés miatt, de akkor már úgy voltam vele, hogy ha nem teszem bele, biztosan elpusztulnak, ha igen, akkor az kockázatos, de mégis egy esély. És bevált. (Ennek ellenére sem lettem vegyszer-párti, bár ha hasonló történne, én már bizony nem adnék esélyt a sónak!)

Amúgy razbórák voltak (más raj nem is nagyon férne el 54 literben). És nem, nem láttam korábban rajtuk semmit, pedig gondolhatod, hogy minden nap megnéztem őket, de ugye nagyon kis testfelületük volt, ráadásul előszeretettel el is bújtak a növények között, szóval lehet, hogy csak nekem nem szúrt szemet hamarabb...

2015. nov. 17. 13:09
 7/8 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem kizárt, hogy egy teljes raj "véletlen" elkapja. Mindenképpen nézd át, hogy a víz értékei megfelelőek-e a halaknak. Általában drasztikus dolog visz el majd egy egész állományt. Ha azonosítottad a problémát, akkor nyugodtan telepíthetsz halakat, hiszen nem valószínű, hogy egy erős immunrendszerű teljes állományt elvigyen.
2015. nov. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz:)
2015. nov. 18. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!