Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet több fajta Diszmarna...

Lacijanika kérdése:

Lehet több fajta Diszmarna egy akváriumba?

Figyelt kérdés

Egy -120 literesbe szeretnék több falta Diszmarna halat. (Szumátrai Diszmarna, Vörös karcsú Diszmarna, Schubert Diszmarna, Zöld Szumátrai Diszmarna) ezekre gondoltam.


Lehet e rakni több fajtát bele és mennyit az akváriumba?


2015. dec. 3. 20:38
 1/8 anonim válasza:
0%

persze hogy lehet

nekem pont ezek vannak 54 literbe és piszok jól kijönnek.

6 db van mindegyikből.

2015. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
AZ előző válaszolónak van egy halászléje,ugyanis ezeknek a halaknak a többsége 120 liter alatt nem nagyon tartható.
2015. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olvastam róluk,hogy egy ekkora akváriumba 10-15 halat lehet tartani mivel ezek megnőnek 7cm-re.

Úgy gondoltam ha 1him és 2 nőstény arányban volna (4 him és 8 nőstény) akkor ezek mellé még lehet rakni egy algázó harcsát.

Mi a véleményetek erről?

2015. dec. 4. 07:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel a márnák nagy része csapatba érzi jól magát, ezért ekkora akváriumba legfeljebb 2 fajt választhatsz ki és azokból tarthatsz egy-egy 8-10 fős csapatot.
2015. dec. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
A szumátrai díszmárnának van 3 fő színváltozata: a vad csíkos, a zöld és van arany is. Ezeket nyugodtan keverheted, mivel egy faj, egy rajban érzik jól magukat, viszont mégiscsak sokszínűek. Különböző csíkváltozatok is vannak belőle, ahol nem érnek keresztbe teljesen a csíkok, meg a zöld is lehet teljesen zöld,félig zöld vagy nagy zöld foltos. Ha ügyes vagy, egyetlen fajból meg tudod oldani a 6 különböző kinézetű halat.
2015. dec. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Szeretem az ilyen hozzaszolasokat. Az akvariumomban a halak majd 2 eve benne vannak soha semmilyen gond nem volt. Ha rossz lenne nekik gondolom 2 ev alatt megdoglettek volna.

Ehelyett a jo minosegu tapnak koszonhetoen szep koverek. Gondolom a nagy stressz miatt. :-)

2015. dec. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor én ezt úgy gondolom a tanácsok alapján, hogy belerakok 2him és 4nyőstény szumátrai diszmárna, 2him és 4nyőstény Schubert diszmárna, 2him és 4nyőstény zöld diszmárna családot. Így lesz benne 18db diszmárna.
2015. dec. 7. 20:40
 8/8 anonim ***** válasza:
A nekem aránya nem releváns. Amíg nem ivarérettek nem egyszerű a nekem megállapítása se.
2015. dec. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!