Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a növényeim baja?

Mi lehet a növényeim baja?

Figyelt kérdés
3 hónapja üzemeltetek egy nano akváriumot. Eddig minden rendben ment, de kb. egy hete vettem észre ,hogy a vízikehely növényeim közöl néhánynak lyukacsos a levele és sárga. Mitől lehet ez? Guppikat tartok (3 db-t) nincs túltelepítve. Az akvárium szűrése és világítása megfelelő, hőmérséklet 22-23 fok. Használok táptalajt,tápsót és CO2 tablettát is. Mi lehet a baj?

2015. dec. 4. 21:27
 1/6 Norbi880910 válasza:

[link]

sajnos én érdemi választ nem tudok de ezt találtam hát ha segít nekem is sárgul a vízinövényem de kb 1 hete van meg

2015. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
tápanyag hiányos szerezz be egy jó tápot
2015. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen tápot ajánlanátok? Táptalajozva van tápsó és tablettát is kapnak. Kevés lenne nekik?
2015. dec. 4. 21:41
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Mivel nano akvárium gondolom nem hólyagos hanem Wendt, vagy undula vízikelyhed van, mondjuk ezek is elég nagyra nő, viszont 24-25 fokos víz minimum kellene neki. A heti 20-30%-os vízcseréket csináld meg mindenképp. Nézd meg, hogy a növények gyöktörzse nincs e eltemetve, mert azt nem nagyon szeretik. A sárguló lyukas levelek tápanyaghiányra utalnak főleg a kálium hiányára de vas, mangán, és nitrogén is hasonló tüneteket okozhat. Meg kell nézni, hogy a táptalajban ill a tápsódban milyen anyagok vannak. Az a gond a tápozással, ha valamiből sok van az gátolhatja a többi felvételét és tápozás mellett is felléphet hiánytünet. Talán érdemes lenne felére csökkenteni az adagot és jó volna tudni milyen tápsót ill táptalajt használsz, hogy legyen miből kiindulni, az akváriumodról sem írtál semmit, az kevés infó, hogy szerinted minden jó.:D Nálam a cryptók tápozás nélkül is jól elvoltak, néha-néha kaptak egy-két tőzegtablettát a gyökerekhez és csináltam havonta a részleges vízcserét. Azért ilyen ritkán mert 300-litees akváriumnál felesleges gyakrabban ha nincs túltelepítve. Szóval szerintem sok a tápanyag, hideg a víz és lehet, hogy a tápozás ellenére hiányt is szenvednek valamiből. Vágd le egy éles ollóval a sérült leveleket és írd le amit kértem.
2015. dec. 5. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
táptalaj nevéről és összetételéről nem tudok sokat mondani, az akváriummal együtt vettem 3/4 kilót és az eladó egy nájlon tasakban adta nekem. Tápsóból van a neptun és a panzi aqua vizinövényeknek való cseppje. Tablettából a panzi aquaplant CO2-t kapják. ha jól tudom kis szőrös vizikelyhem van.
2015. dec. 5. 08:31
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Abból én nem ismerek kicsit, csak nagyra növőt, viszont a táptalajt szereti. Próbáld ki amit írtam, fél adag tápsó, Co2 tabletta nem kell és hetente 30% vízcsere, a hőfokot emeld 25fokra. A sérült leveleket vágd le, aztán meglátjuk megy e valamire. Sajnos a növények nem mindig maradnak meg, ki tudja hogyan tartották eddig. Meg kell próbálni másfajta növényekkel másik boltokból ha ez tönkremegy.
2015. dec. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!